fot. Charly López / Unipublic

Oficjalnie znamy już trasy Giro d’Italia i Tour de France, a teraz przyjdzie czas dowiedzieć się, jak będzie wyglądał ostatni wielki tour w sezonie. Oficjalna prezentacja wyścigu Vuelta a España 2023 odbędzie się 10 stycznia w Barcelonie, skąd wyruszy przyszłoroczna edycja.

Wiadomo, że przyszłoroczna Vuelta potrwa od 26 sierpnia do 17 września. Organizatorzy musieli nieco przesunąć start wyścigu ze względu na mistrzostwa świata w Glasgow, które zaplanowano na 14-21 sierpnia. Pierwszy etap będzie jazdą drużynową na czas po ulicach Barcelony (14 km). Kolarze przejadą obok największych atrakcji stolicy Katalonii. Ostatni raz Vuelta odwiedziła Barcelonę 11 lat temu i wówczas etap ze startu wspólnego wygrał Philippe Gilbert.

Do oficjalnej prezentacji trasy pozostaje półtora miesiąca. Normalnie była planowana na grudzień, ale w tym roku, między innymi z powodu piłkarskich mistrzostw świata, przesunięto ją na styczeń. Javier Guillén, dyrektor wyścigu, mówił mediom, że można spodziewać się wyścigu w Nawarze i Asturii, a także – po roku przerwy – we wspólnocie autonomicznej Walencji.

Jeśli chodzi o północ kraju, to ważne górskie etapy mają zostać rozegrane w Pirenejach. Ponadto dziennik Diari d’Andorra donosi, że trzeci etap wyścigu zakończy się w tym malutkim księstwie, a także wystartuje stamtąd czwarty odcinek wyścigu. Nie wykluczony jest także podjazd pod Tourmalet (we Francji), o czym pisaliśmy TUTAJ. Organizatorzy starali się o zorganizowanie tam finiszu od lat, ale w ostatnich latach plany pokrzyżowała pandemia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments