tour de france

Oficjalna lista startowa Tour de France 2023:

Jumbo-Visma

  • 1VINGEGAARD Jonas
  • 2BENOOT Tiesj
  • 3KELDERMAN Wilco
  • 4KUSS Sepp
  • 5LAPORTE Christophe
  • 6VAN AERT Wout
  • 7VAN BAARLE Dylan
  • 8VAN HOOYDONCK Nathan

DS MAASSEN Frans, VAN DONGEN Arthur

UAE Team Emirates

  • 11POGAČAR Tadej
  • 12BJERG Mikkel
  • 14GROßSCHARTNER Felix
  • 15LAENGEN Vegard Stake
  • 16MAJKA Rafał
  • 17SOLER Marc
  • 18TRENTIN Matteo
  • 19YATES Adam

DS HAUPTMAN Andrej, PEDRAZZINI Simone

INEOS Grenadiers

  • 21BERNAL Egan
  • 22CASTROVIEJO Jonathan
  • 23FRAILE Omar
  • 24KWIATKOWSKI Michał
  • 25MARTÍNEZ Daniel Felipe
  • 26PIDCOCK Thomas
  • 27RODRÍGUEZ Carlos
  • 28TURNER Ben

DS CUMMINGS Steve, ZANDIO Xabier

Groupama – FDJ

  • 31GAUDU David
  • 32GENIETS Kevin
  • 33KÜNG Stefan
  • 34LE GAC Olivier
  • 35MADOUAS Valentin
  • 36PACHER Quentin
  • 37PINOT Thibaut
  • 38VAN DEN BERG Lars

DS MAUDUIT Philippe, JOLY Sébastien

EF Education-EasyPost

  • 41CARAPAZ Richard
  • 42AMADOR Andrey
  • 43BETTIOL Alberto
  • 44CHAVES Esteban
  • 45CORT Magnus
  • 46POWLESS Neilson
  • 47SHAW James
  • 48URÁN Rigoberto

DS GARATE Juan Manuel, SOUTHAM Tom

Soudal – Quick Step

  • 51ALAPHILIPPE Julian
  • 52ASGREEN Kasper
  • 53CAVAGNA Rémi
  • 54DECLERCQ Tim
  • 55DEVENYNS Dries
  • 56JAKOBSEN Fabio
  • 57LAMPAERT Yves
  • 58MØRKØV Michael

DS PEETERS Wilfried, STEELS Tom

Bahrain – Victorious

  • 62LANDA Mikel
  • 63ARNDT Nikias
  • 64BAUHAUS Phil
  • 65BILBAO Pello
  • 66HAIG Jack
  • 67MOHORIČ Matej
  • 68POELS Wout
  • 69WRIGHT Fred

DS ŠTANGELJ Gorazd, FLORENCIO Xavier

BORA – hansgrohe

  • 71HINDLEY Jai
  • 72BUCHMANN Emanuel
  • 73HALLER Marco
  • 74JUNGELS Bob
  • 75KONRAD Patrick
  • 76MEEUS Jordi
  • 77POLITT Nils
  • 78VAN POPPEL Danny

DS ALDAG Rolf, PÖMER Christian

Lidl – Trek

  • 81CICCONE Giulio
  • 82GALLOPIN Tony
  • 83SKJELMOSE Mattias
  • 84KIRSCH Alex
  • 85LÓPEZ Juan Pedro
  • 86PEDERSEN Mads
  • 87SIMMONS Quinn
  • 88STUYVEN Jasper

DS DE JONGH Steven, ANDERSEN Kim

AG2R Citroën Team

  • 91O’CONNOR Ben
  • 92BERTHET Clément
  • 93COSNEFROY Benoît
  • 94DEWULF Stan
  • 95GALL Felix
  • 96NAESEN Oliver
  • 97PARET-PEINTRE Aurélien
  • 98PETERS Nans

DS JURDIE Julien, GUILLÉ Nicolas

Alpecin-Deceuninck

  • 101VAN DER POEL Mathieu
  • 102DILLIER Silvan
  • 103GOGL Michael
  • 104HERMANS Quinten
  • 105KRAGH ANDERSEN Søren
  • 106PHILIPSEN Jasper
  • 107RICKAERT Jonas
  • 108SINKELDAM Ramon

DS ROODHOOFT Christoph, LEYSEN Bart

Intermarché – Circus – Wanty

  • 111GIRMAY Biniam
  • 112CALMEJANE Lilian
  • 113COSTA Rui
  • 114MEINTJES Louis
  • 115PETIT Adrien
  • 116SMITH Dion
  • 117TEUNISSEN Mike
  • 118ZIMMERMANN Georg

DS DE NEEF Steven, LAPAGE Lorenzo

Cofidis

  • 121MARTIN Guillaume
  • 122COQUARD Bryan
  • 123GESCHKE Simon
  • 124IZAGIRRE Ion
  • 125LAFAY Victor
  • 126PEREZ Anthony
  • 127RENARD Alexis
  • 128ZINGLE Axel

DS FERNÁNDEZ Bingen, GERRIKAGOITIA Gorka

Movistar Team

  • 131MAS Enric
  • 132GUERREIRO Ruben
  • 133ARANBURU Alex
  • 134IZAGIRRE Gorka
  • 135JORGENSON Matteo
  • 136MÜHLBERGER Gregor
  • 137OLIVEIRA Nelson
  • 138PEDRERO Antonio

DS LEDANOIS Yvon, GARCÍA ACOSTA José Vicente

Team dsm – firmenich

  • 141BARDET Romain
  • 142DEGENKOLB John
  • 143DINHAM Matthew
  • 144EDMONDSON Alex
  • 145EEKHOFF Nils
  • 146HAMILTON Chris
  • 147VERMAERKE Kevin
  • 148WELSFORD Sam

DS WINSTON Matthew, GUIBERTEAU Christian

Israel – Premier Tech

  • 151WOODS Michael
  • 152BOIVIN Guillaume
  • 153CLARKE Simon
  • 154HOULE Hugo
  • 155NEILANDS Krists
  • 156SCHULTZ Nick
  • 157STRONG Corbin
  • 158TEUNS Dylan

DS VERBRUGGHE Rik, DEMOL Dirk

Team Jayco AlUla

  • 161YATES Simon
  • 162CRADDOCK Lawson
  • 163DURBRIDGE Luke
  • 164GROENEWEGEN Dylan
  • 165HARPER Chris
  • 166JUUL-JENSEN Christopher
  • 167MEZGEC Luka
  • 168REINDERS Elmar

DS HAYMAN Mathew, WHITE Matthew

Team Arkéa Samsic

  • 171BARGUIL Warren
  • 172BIERMANS Jenthe
  • 173CHAMPOUSSIN Clément
  • 174DELAPLACE Anthony
  • 175GUGLIELMI Simon
  • 176LOUVEL Matis
  • 177MOZZATO Luca
  • 178PICHON Laurent

DS GÉRARD Arnaud, HINAULT Sébastien

Lotto Dstny

  • 181EWAN Caleb
  • 182CAMPENAERTS Victor
  • 183DE BUYST Jasper
  • 184EENKHOORN Pascal
  • 185FRISON Frederik
  • 186GUARNIERI Jacopo
  • 187VAN GILS Maxim
  • 188VERMEERSCH Florian

DS AERTS Mario, WAUTERS Marc

Astana Qazaqstan Team

  • 191CAVENDISH Mark
  • 192BOL Cees
  • 193DE LA CRUZ David
  • 194FEDOROV Yevgeniy
  • 195LUTSENKO Alexey
  • 196MOSCON Gianni
  • 197SÁNCHEZ Luis León
  • 198TEJADA Harold

DS SHEFER Alexandre, FOFONOV Dmitriy

Uno-X Pro Cycling Team

  • 201KRISTOFF Alexander
  • 202ABRAHAMSEN Jonas
  • 203CHARMIG Anthon
  • 204JOHANNESSEN Tobias Halland
  • 205TILLER Rasmus
  • 206TRÆEN Torstein
  • 207WÆRENSKJOLD Søren
  • 208GREGAARD Jonas

DS RASCH Gabriel, KRISTIANSEN Stig

TotalEnergies

  • 211SAGAN Peter
  • 212BOASSON HAGEN Edvald
  • 213BURGAUDEAU Mathieu
  • 214CRAS Steff
  • 215FERRON Valentin
  • 216LATOUR Pierre
  • 217OSS Daniel
  • 218TURGIS Anthony

DS GENAUZEAU Benoit, MACÉ Thibaut

Najnowsze artykuły

Vuelta a Burgos Femenina 2024: Kolejny triumf Vollering, Włodarczyk w ucieczce

Demi Vollering (Team SD Worx - Protime) nie zwalnia tempa. Holenderka wygrała drugi etap Vuelta a Burgos i została nową liderką wyścigu. Drugi z czterech...

Polecane artykuły

ORLEN Wyścig Narodów 2024: Mateusz Gajdulewicz "już widział metę" [wypowiedź]

Polscy zawodnicy aktywnie pokazują się w ORLEN Wyścigu Narodów. Biało-czerwone koszulki regularnie możemy oglądać w odjazdach i walce o czołowe pozycje. Bohaterem...