la vuelta

Od soboty 24 sierpnia do niedzieli 15 września potrwa 74. edycja wyścigu Vuelta a España. Na trasie zobaczymy pięciu polskich zawodników i wiele gwiazd światowego peletonu. Poniżej prezentujemy oficjalną listę startową ostatniego wielkiego touru w sezonie. 

W tegorocznej hiszpańskiej Vuelcie nie startuje obrońca tytułu Simon Yates z drużyny Mitchelton-Scott, dlatego z numerem pierwszym będzie jechał mistrz świata i jednocześnie Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).

Polacy biorący udział w wyścigu mają zaś następujące numery: Rafał Majka (BORA-hansgrohe) – 41, Paweł Poljański (BORA-hansgrohe) – 48, Paweł Bernas (CCC Team) – 53, Szymon Sajnok (CCC Team) – 56, zaś Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) – 94.

Lista startowa

Movistar Team

    • 1  Alejandro Valverde Belmonte (Spa)
    • 2  Jorge Arcas (Spa)
    • 3  Jose Joaquin Rojas Gil (Spa)
    • 4  Imanol Erviti Ollo (Spa)
    • 5  Nelson Oliveira (Por)
    • 6  Antonio Pedrero (Spa)
    • 7  Nairo Quintana (Col)
    • 8  Marc Soler (Spa)

AG2R La Mondiale

    • 11  Pierre Latour (Fra)
    • 12  Francois Bidard (Fra)
    • 13  Geoffrey Bouchard (Fra)
    • 14  Clement Chevrier (Fra)
    • 15  Silvan Dillier (Swi)
    • 16  Dorian Godon (Fra)
    • 17  Quentin Jauregui (Fra)
    • 18  Clément Venturini (Fra)

Astana Pro Team

    • 21  Miguel Angel Lopez (Col)
    • 22  Manuele Boaro (Ita)
    • 23  Dario Cataldo (Ita)
    • 24  Omar Fraile Matarranza (Spa)
    • 25  Jakob Fuglsang (Den)
    • 26  Gorka Izagirre Insausti (Spa)
    • 27  Ion Izagirre Insausti (Spa)
    • 28  Luis León Sánchez (Spa)

Bahrain-Merida

    • 31  Mark Padun (Ukr)
    • 32  Yukiya Arashiro (Jpn)
    • 33  Phil Bauhaus (Ger)
    • 34  Heinrich Haussler (Aus)
    • 35  Domen Novak (Slo)
    • 36  Hermann Pernsteiner (Aut)
    • 37  Luka Pibernik (Slo)
    • 38  Dylan Teuns (Bel)

BORA-hansgrohe

    • 41  Rafał Majka (Pol)
    • 42  Shane Archbold (NZl)
    • 43  Sam Bennett (Irl)
    • 44  Jean-Pierre Drucker (Lux)
    • 45  Felix Großschartner (Aut)
    • 46  Davide Formolo (Ita)
    • 47  Gregor Mühlberger (Aut)
    • 48  Paweł Poljański (Pol)

CCC Team

    • 51  Víctor de la Parte (Spa)
    • 52  William Barta (USA)
    • 53  Paweł Bernas (Pol)
    • 54  Patrick Bevin (NZl)
    • 55  Jonas Koch (Ger)
    • 56  Szymon Sajnok (Pol)
    • 57  Nathan Van Hooydonck (Bel)
    • 58  Francisco Ventoso (Spa)

Deceuninck-QuickStep

    • 61  Philippe Gilbert (Bel)
    • 62  Eros Capecchi (Ita)
    • 63  Remi Cavagna (Fra)
    • 64  Tim Declercq (Bel)
    • 65  Fabio Jakobsen (Ned)
    • 66  James Knox (GBr)
    • 67  Maximiliano Ariel Richeze (Arg)
    • 68  Zdenek Stybar (Cze)

EF Education First

    • 71  Rigoberto Urán (Col)
    • 72  Hugh Carthy (GBr)
    • 73  Lawson Craddock (USA)
    • 74  Mitchell Docker (Aus)
    • 75  Sergio Andres Higuita (Col)
    • 76  Daniel Martínez (Col)
    • 77  Logan Owen (USA)
    • 78  Tejay van Garderen (USA)

Groupama-FDJ

    • 81  Marc Sarreau (Fra)
    • 82  Bruno Armirail (Fra)
    • 83  Mickaël Delage (Fra)
    • 84  Kilian Frankiny (Swi)
    • 85  Tobias Ludvigsson (Swe)
    • 86  Steve Morabito (Swi)
    • 87  Romain Seigle (Fra)
    • 88  Benjamin Thomas (Fra)

Lotto Soudal

    • 91  Thomas De Gendt (Bel)
    • 92  Sander Armee (Bel)
    • 93  Carl Fredrik Hagen (Nor)
    • 94  Tomasz Marczyński (Pol)
    • 95  Tosh Van der Sande (Bel)
    • 96  Brian van Goethem (Ned)
    • 97  Harm Vanhoucke (Bel)
    • 98  Jelle Wallays (Bel)

Mitchelton-Scott

    • 101  Johan Esteban Chaves Rubio (Col)
    • 102  Sam Bewley (NZl)
    • 103  Tsgabu Grmay (Eth)
    • 104  Damien Howson (Aus)
    • 105  Luka Mezgec (Slo)
    • 106  Mikel Nieve Ituralde (Spa)
    • 107  Nicholas Schultz (Aus)
    • 108  Dion Smith (NZl)

Dimension Data

    • 111  Louis Meintjes (RSA)
    • 112  Edvald Boasson Hagen (Nor)
    • 113  Nicholas Dlamini (RSA)
    • 114  Amanuel Ghebreigzabhier Werkilu (Eri)
    • 115  Ben King (USA)
    • 116  Ben O’Connor (Aus)
    • 117  Rasmus Fossum Tiller (Nor)
    • 118  Jacobus Venter (RSA)
  • Team Ineos

    • 121  Wout Poels (Ned)
    • 122  David de la Cruz (Spa)
    • 123  Owain Doull (GBr)
    • 124  Tao Geoghegan Hart (GBr)
    • 125  Sebastian Henao Gomez (Col)
    • 126  Vasil Kiryienka (Blr)
    • 127  Salvatore Puccio (Ita)
    • 128  Ian Stannard (GBr)

Team Jumbo-Visma

    • 131  Primoz Roglic (Slo)
    • 132  George Bennett (NZl)
    • 133  Robert Gesink (Ned)
    • 134  Lennard Hofstede (Ned)
    • 135  Steven Kruijswijk (Ned)
    • 136  Sepp Kuss (USA)
    • 137  Tony Martin (Ger)
    • 138  Neilson Powless (USA)

Katusha-Alpecin

    • 141  Daniel Navarro Garcia (Spa)
    • 142  Enrico Battaglin (Ita)
    • 143  Steff Cras (Bel)
    • 144  Matteo Fabbro (Ita)
    • 145  Ruben Guerreiro (Por)
    • 146  Pavel Kochetkov (Rus)
    • 147  Vyacheslav Kuznetsov (Rus)
    • 148  Willem Jakobus Smit (RSA)

Team Sunweb

    • 151  Wilco Kelderman (Ned)
    • 152  Nikias Arndt (Ger)
    • 153  Casper Pedersen (Den)
    • 154  Robert Power (Aus)
    • 155  Nicolas Roche (Irl)
    • 156  Michael Storer (Aus)
    • 157  Martijn Tusveld (Ned)
    • 158  Max Walscheid (Ger)

Trek-Segafredo

    • 161  Gianluca Brambilla (Ita)
    • 162  John Degenkolb (Ger)
    • 163  Niklas Eg (Den)
    • 164  Alex Kirsch (Lux)
    • 165  Jacopo Mosca (Ita)
    • 166  Kiel Reijnen (USA)
    • 167  Peter Stetina (USA)
    • 168  Edward Theuns (Bel)

UAE Team Emirates

    • 171  Fabio Aru (Ita)
    • 172  Valerio Conti (Ita)
    • 173  Fernando Gaviria (Col)
    • 174  Sergio Luis Henao Montoya (Col)
    • 175  Marco Marcato (Ita)
    • 176  Juan Sebastian Molano Benavides (Col)
    • 177  Tadej Pogacar (Slo)
    • 178  Oliviero Troia (Ita)

Burgos-BH

    • 181  Angel Madrazo Ruiz (Spa)
    • 182  Jetse Bol (Ned)
    • 183  Oscar Cabedo Carda (Spa)
    • 184  Jorge Cubero Galvez (Spa)
    • 185  Jesus Ezquerra Muela (Spa)
    • 186  Nuno Bico (Por)
    • 187  Diego Rubio (Spa)
    • 188  Ricardo Vilela (Por)

Caja Rural-Seguros RGA

    • 191  Sergei Chernetckii (Rus)
    • 192  Jon Aberasturi Izaga (Spa)
    • 193  Alexander Aranburu Deba (Spa)
    • 194  Domingos Gonçalves (Por)
    • 195  Nelson Andres Soto Martinez (Col)
    • 196  Sergio Pardilla Bellon (Spa)
    • 197  Cristian Rodriguez Martin (Spa)
    • 198  Gonzalo Serrano (Spa)

Cofidis Solutions Credits

    • 201  Jesus Herrada Lopez (Spa)
    • 202  Darwin Atapuma (Col)
    • 203  Nicolas Edet (Fra)
    • 204  Jesper Hansen (Den)
    • 205  José Herrada Lopez (Spa)
    • 206  Luis Angel Maté Mardones (Spa)
    • 207  Stéphane Rossetto (Fra)
    • 208  Damien Touze (Fra)

Euskadi Basque Country-Murias

    • 211  Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa)
    • 212  Aritz Bagües (Spa)
    • 213  Fernando Barcelo Aragon (Spa)
    • 214  Cyril Barthe (Fra)
    • 215  Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa)
    • 216  Mikel Iturria Segurola (Spa)
    • 217  Sergio Samitier (Spa)
    • 218  Hector Sáez Benito (Spa)
Reklama

Polecane artykuły

Reklama

Najnowsze artykuły

Co dalej z Leopoldem Konigiem?

Czy kolejny z silnych zawodników zakończy karierę? Istnieje taka opcja. Wciąż nie wiadomo bowiem co dalej z kolarską przygodą Leopolda Koniga.
Reklama