tadej pogacar tour de france 2022
ASO / Tour de France

Po Singapurze i Japonii najlepsi kolarze na świecie przyjadą na pokazowe kryterium do Madrytu (3-4 grudnia), chociaż nie jest to impreza organizowana przez ASO. Gwiazdą będzie Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), dwukrotny zwycięzca Tour de France. 

Impreza pod nazwą Madrid Criterium odbędzie się po raz pierwszy i potrwa dwa dni – 3 grudnia odbędzie się dzień dla mediów, a 4 grudnia wyścigi. Wydarzenie jest organizowane przez UE Sport & Events.

Wyścigi rozpoczną się o godz. 12.00 na Plaza de Colón, jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Hiszpanii. Kolarze będą ścigali się w wyścigu eliminacyjnym oraz odbędzie się tradycyjne ściganie na kreskę, a podczas rund rozegranych będzie osiem specjalnych sprintów. Oprócz zwycięzcy każdego z wyścigów, wyłoniony zostanie również triumfator obu imprez, na zasadzie tzw. klasyfikacji kombinowanej.

Oprócz „Pogiego” udział w Madrid Criterium zapowiedzieli: Juan Ayuso, Marc Soler (UAE Team Emirates), mistrz Hiszpanii Carlos Rodriguez (INEOS Grenadiers), mistrz Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas Raul Garcia Pierna (Equipo Kern Pharma), Ion Izagirre (Cofidis) oraz Ivan Romeo, młody i obiecujący kolarz, który na następny sezon podpisał kontrakt z drużyną Movistar.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments