fot. Israel Start-Up Nation

Szans w ucieczkach najprawdopodobniej szukać będą kolarze dwóch ostatnich prezentowanych w naszym serwisie ekip World Tour na 79. Tour de Pologne. Ani w Movistarze, ani w Israel-Premier Tech nie sposób znaleźć bowiem kolarza zdolnego do wygrania etapu czy walki w klasyfikacji generalnej w standardowych scenariuszach.

W barwach hiszpańskiej ekipy zobaczymy kilku znanych uciekinierów – Óscar Rodríguez ma na swoim koncie etap La Vuelta ciclista a España z 2018 roku, Oier Lazkano z kolei triumfował podczas trwającego właśnie Ethias-Tour de Wallonie. W sprinterskich potyczkach w pierwszej dziesiątce pokazywać może się Max Kanter, a podczas czasówki powalczyć spróbuje Will Barta. Trzeba jednak przyznać, że nie są to kolarze tak znani jak ich rywale z pozostałych drużyn.

Podobnie wygląda sytuacja w Israel – Premier Tech. Sprinterem tej drużyny będzie dość regularny, ale nie nawiązujący zazwyczaj walki z ścisłą światową czołówką Rudy Barbier, ew. finiszować może próbować 21-letni Taj Jones. W ucieczkach i podczas jazdy indywidualnej na czas dobrze zaprezentować mogą się Alessandro De Marchi, Mads Würtz Schmidt czy Alex Dowsett.

Wstępny skład drużyn Movistar Team i Israel – Premier Tech na 79. edycję wyścigu Tour de Pologne (30.07-05.08.2022):
Movistar Team: Óscar Rodríguez, Oier Lazkano, Max Kanter, Will Barta, Johan Jacobs, Juri Hollmann, Mathias Norsgaard.
Israel – Premier Tech: Rudy Barbier, Taj Jones, Alessandro De Marchi, Mads Würtz Schmidt, Alex Dowsett, Matthias Brändle, Sebastian Berwick.

Ogłoszone wcześniej zestawienia: Groupama-FDJBahrain – VictoriousJumbo-VismaEF Education-EasyPostAstana Qazaqstan TeamTrek – SegafredoAG2R Citroën TeamQuick-Step Alpha Vinyl TeamReprezentacja PolskiCofidisINEOS GrenadiersAlpecin-DeceuninckBORA-hansgroheLotto SoudalTeam BikeExchange – JaycoTeam DSMUAE Team Emirates, Intermarché – Wanty – Gobert.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 79. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Jeżeli Eurosport po raz kolejny zbojkotuje TdP (a to niemal pewne), to pokazywanie „światu” nie tylko piękna polskiej ziemi, ale i sportowej walki oraz narodzin nowych gwiazd światowego peletonu wyłącznie za pośrednictwem TVP Sport, to takie opinie i życzenia możemy między bajki włożyć … za parę sezonów ekipy WT zaczną przysyłać do Polski trzecie garnitury … albo developmannów.

zbig
zbig

niestety Eurosport popadł w „gówno” a częśc jego ,zaznaczam „częśc” jego komentatorów (leciwych) przy tym pozostaje… politykami chcą na starość zostać…😀

zbig
zbig

do Jan… jesteś raczej mało zorientowany w „tej walce” …szwajcarskie wyścigi też bojkotował…