fot. Groupama-FDJ

Jedna z największych gwiazd światowego peletonu, bohater Giro d’Italia i triumfator klasyfikacji punktowej włoskiej trzytygodniówki z tego roku, Arnaud Démare, znalazł się we wstępnym składzie ekipy Groupama-FDJ na tegoroczne Tour de Pologne.

Francuska formacja do Polski pośle drużynę w pełni poświęconą swojemu najszybszemu kolarzowi. Dla niespełna 31-letniego sprintera to będzie druga w karierze okazja do zaprezentowania się przed publicznością nad Wisłą, acz pierwszej może już nie pamiętać – w Tour de Pologne startował bowiem w 2012 roku. Od tamtej pory odniósł w sumie 83 zawodowe zwycięstwa, a wśród nich jest m.in. 8 etapów Giro d’Italia czy monumentalne Mediolan – San Remo.

Smak wygranej w imprezie organizowanej przez Czesława Langa zna za to jeden z rozprowadzających Francuza. Jacopo Guarnieri w latach 2009 i 2010 zwyciężał na etapach zakończonych w Lublinie i Warszawie. Wówczas jego wyższość uznawać musieli m.in. André Greipel, Allan Davies czy Alexander Kristoff.

Wstępny skład zespołu Groupama-FDJ na 79. edycję wyścigu Tour de Pologne (30.07-05.08.2022):
Arnaud Démare, Bruno Armirail, Jacopo Guarnieri, Ignatas Konovalovas, Quentin Pacher, Miles Scotson, Bram Welten.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 79. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments