fot. Trek-Segafredo

Bardzo rozbudowany pociąg sprinterski i wielonarodowościową ekipę do Polski desygnowała amerykańska drużyna Trek – Segafredo. Liderami, na papierze, wydają się być Antonio Tiberi na generalkę i Matteo Moschetti na szybkie końcówki.

21-letni Włoch Antonio Tiberi to kolarz na dorobku. W tym roku był m.in. 5. w klasyfikacji generalnej Settimana Internazionale Coppi e Bartali, a także wygrał etap Tour de Hongrie. Na Węgrzech jest już zresztą znanym i lubianym kolarzem – tamtejszy wyścig rok wcześniej skończył na 3. miejscu. Fani Tour de Pologne także mogą pamiętać Włocha – rok temu do ostatniego etapu przystępował jako 14. kolarz klasyfikacji generalnej, ale po kraksie nie dotarł do mety w Krakowie. Teraz z pewnością będzie celował w pierwszą dziesiątkę, a czasówka powinna mu w tym wydatnie pomóc.

Jeśli mowa o jeździe indywidualnej na czas to przed polską publicznością świetnie zaprezentować może się 23-letni medalista mistrzostw Holandii w tej specjalności – Daan Hoole. Młody kolarz będzie zapewne na pozostałych etapach otwierał pociąg sprinterski, na którego końcu powinien znaleźć się szybki Matteo Moschetti bądź ktoś z tercetu Jon Aberasturi, Emīls Liepiņš, Edward Theuns. Ciężko będzie przewidzieć nie mając dostępu do myśli dyrektora sportowego amerykańskiej ekipy, na którego z tych kolarzy postawi ta drużyna.

Wstępny skład zespołu Trek – Segafredo na 79. edycję wyścigu Tour de Pologne (30.07-05.08.2022):
Matteo Moschetti, Antonio Tiberi, Jon Aberasturi, Emīls Liepiņš, Edward Theuns, Daan Hoole, Otto Vergaerde.

Ogłoszone wcześniej zestawienia: Groupama-FDJBahrain – VictoriousJumbo-VismaEF Education-EasyPost, Astana Qazaqstan Team.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 79. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments