olav kooij hongrie
Jumbo Visma / Twitter

Kolejny skład z bardzo mocnym liderem na 79. Tour de Pologne desygnowała ekipa Jumbo-Visma. We wstępnym zestawieniu holenderskiej drużyny znalazła się wschodząca gwiazda światowego sprintu – 20-letni Olav Kooij, a także zwycięzca klasyfikacji górskiej z tegorocznego Giro d’Italia – Koen Bouwman.

Młody Holender od lutego zeszłego roku reprezentuje żółto-czarne barwy tej worldtourowej formacji. Przez ten czas odniósł dla swojego zespołu 10 zwycięstw na takich wyścigach jak ZLM Tour (3 etapy i klasyfikacja generalna), Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire (2 odcinki i generalka) czy Cro Race (2 etapy). Polscy kibice mogą kojarzyć Olava Kooija z drugiego miejsca na etapie zeszłorocznego Tour de Pologne zakończonego w Rzeszowie, kiedy to wygrał Fernando Gaviria, a także z wygranej klasyfikacji generalnej Orlen Wyścigu Narodów z 2020 roku.

U boku 20-letniego Holendra pojawi się świetny pociąg sprinterski. Pomagać mu będzie bardzo utalentowany Mick van Dijke czy doświadczony Jos van Emden. W trudniejszych końcówkach cennym wsparciem może być także mający w swoim palmares etap Tour de France Mike Teunissen.

Nieźle zapowiada się także walka o klasyfikację generalną w wykonaniu kolarzy Jumbo-Visma. Do Polski przyjedzie jedna z większych gwiazd tegorocznego Giro d’Italia, zwycięzca dwóch etapów i klasyfikacji górskiej włoskiej trzytygodniówki, 28-letni Koen Bouwman. Dobrze zaprezentować może się także Sam Oomen, acz Holender opuścił ostatnimi czasy nieco loty. Tak czy siak zółto-czarne barwy będą z pewnością widoczne w każdym terenie.

Wstępny skład zespołu Jumbo-Visma na 79. edycję wyścigu Tour de Pologne (30.07-05.08.2022):
Olav Kooij, Koen Bouwman, Mick van Dijke, Jos van Emden, Sam Oomen, Mike Teunissen, Tosh Van der Sande.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 79. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments