fot. Bahrain-Victorious / SprintCycling

Już tylko 3 tygodnie dzielą nas od najważniejszej imprezy kolarskiej rozgrywanej na terytorium Polski. Na starcie 79. Tour de Pologne staną m.in. zawodnicy ekipy Bahrain – Victorious, a w jej wstępnym składzie znaleźli się Kamil Gradek i Filip Maciejuk, a ich liderami powinni być Pello Bilbao i Phil Bauhaus.

Kolarski świat póki co spogląda głównie na Tour de France i Giro d’Italia Donne, ale można już powoli planować sobie czas także na przełom lipca i sierpnia. Wówczas przez południowo-wschodnią Polskę przemknie kolorowy peleton Tour de Pologne, a w naszej najważniejszej imprezie kolarskiej zaliczanej do cyklu World Tour pierwsze skrzypce odgrywać mogą kolarze ekipy Bahrain – Victorious.

Fani nad Wisłą z pewnością pamiętają Phila Bauhausa – niemiecki sprinter wygrywał rok temu w Chełmie i przez jeden dzień dzierżył trykot lidera klasyfikacji generalnej. W tej z pewnością na walkę stać Pello Bilbao, 32-letniego Baska, dla którego byłby to debiut w Tour de Pologne. W swoim dorobku ma już etapy takich imprez jak Giro d’Italia, Critérium du Dauphiné czy Itzulia Basque Country, a patrząc na jego obecną formę to mógłby dopisać do swojego palmares np. odcinek do Przemyśla.

Pomocy swoim liderom można spodziewać się po dwójce Polaków z Bahrain – Victorious. We wstępnym składzie na Tour de Pologne desygnowani są Kamil Gradek i Filip Maciejuk. Obaj to świetni czasowcy, ten pierwszy aktualnie jedzie swoje debiutanckie Tour de France. Niczym dziwnym by nie było także jakby z wozu ekipę prowadził Michał Gołaś, który w tym roku w tej bliskowschodniej formacji pełni funkcję dyrektora sportowego.

Wstępny skład zespołu Bahrain – Victorious na 79. edycję wyścigu Tour de Pologne (30.07-05.08.2022):
Kamil Gradek, Filip Maciejuk, Pello Bilbao, Phil Bauhaus, Heinrich Haussler, Jan Tratnik, Jasha Sütterlin.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 79. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

Poprzedni artykułTour de France 2022: „Kanibal” Pogačar znowu najlepszy
Następny artykułTadej Pogačar: „Chciałem tu wygrać, odkąd zobaczyłem tegoroczną trasę”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments