Już 30 lipca rozpocznie się 79. Tour de Pologne. Dość tradycyjnie w gronie ekip zaproszonych do udziału znalazła się reprezentacja Polski, a na jej czele powinien znaleźć się Stanisław Aniołkowski.

We wstępnym zestawieniu naszej kadry na najważniejszą imprezę etapową rozgrywaną w naszym kraju znalazł się były mistrz Polski z 2020 roku, a obecnie kolarz Bingoal Pauwels Sauces WB, czyli Stanisław Aniołkowski, a także po 3 zawodników z HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team. Celem takiej ekipy będzie zapewne pomoc podczas finiszy swojemu liderowi, a także prezentowanie biało-czerwonych barw w ucieczkach i walka o klasyfikacje poboczne.

Smak wygranej w takowej zna już np. Patryk Stosz, czyli najlepszy góral 77. Tour de Pologne. Z Voster ATS Teamu we wstępnym składzie zaanonsowani są także Jakub Murias i Mateusz Grabis. Z kolei z mazowieckiego zespołu podani zostali Jakub Kaczmarek, Marcin Budziński i Piotr Brożyna. Ostateczny skład naszej kadry poznamy zapewne bliżej rozpoczęcia się wyścigu.

Wstępny skład reprezentacji Polski na 79. edycję wyścigu Tour de Pologne (30.07-05.08.2022):
Stanisław Aniołkowski, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Mateusz Grabis, Piotr Brożyna, Jakub Murias, Marcin Budziński.

Ogłoszone wcześniej zestawienia: Groupama-FDJBahrain – VictoriousJumbo-VismaEF Education-EasyPostAstana Qazaqstan TeamTrek – SegafredoAG2R Citroën Team, Quick-Step Alpha Vinyl Team.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 79. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław

A dlaczego artykuł ozdobiono zdjęciem z ubiegłego roku z Paterskim , Brożyną i chyba Maciejukiem. nie ma na pewno grupowego , ale można zamieszczone zdjęcie opisać stosownym komentarzem.

Abduu
Abduu

Ani jeden w w 1 -wszej ,10- tce się nie znajdzie szkoda zajmować miejsca w peletonie.