fot. Deceuninck-Quick Step

Do startu 79. Tour de Pologne pozostają już niespełna 2 tygodnie. Atmosferę oczekiwania na rozpoczęcie się zmagań w największym wyścigu etapowym w tej części Europy podgrzewają kolejne składy, które docierają do nas. Na czele Quick-Step Alpha Vinyl Team do Polski przyjedzie bowiem sam Mark Cavendish!

Dla 37-letniego Brytyjczyka to będzie 3. start w Tour de Pologne w jego dotychczasowej karierze. Dotychczas kolarz z Wyspy Man nie był nigdy blisko wygranej etapowej, ale w tym roku jego forma jest wysoka i istnieje niemała szansa, że to na polskiej ziemi odniesie swoje 162. zawodową wygraną. Byłoby to ciekawe zdarzenie, bowiem Mark Cavendish triumfował już w naszym kraju – 16 lat temu zwyciężył na etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Kielcach, w dodatku był to premierowy sukces w karierze 37-latka.

Formacja Patricka Lefevere’a do Polski przyśle nie tylko świetnego sprintera. We wstępnym składzie znalazł się także świetny specjalista od jazdy indywidualnej na czas – Rémi Cavagna. Francuz może powalczyć na własne konto właśnie podczas czasówki, a na pozostałych etapach powinien pomagać nie tylko swojemu sprinterowi, ale i liderowi na klasyfikację generalną. Tak się bowiem składa, że Quick-Step Alpha Vinyl Team zabiera do Polski także i kolarza zdolnego do walki w całej imprezie, a jest nim Mauro Schmid.

22-latni Szwajcar to świetny kolarz, który powinien sobie poradzić na trudnościach 79. Tour de Pologne i zyskać sporo podczas indywidualnej jazdy na czas. To z pewnością będzie go sytuowało jako jednego z głównych faworytów całego wyścigu.

Wstępny skład zespołu Quick-Step Alpha Vinyl Team na 79. edycję wyścigu Tour de Pologne (30.07-05.08.2022):
Mark Cavendish, Rémi Cavagna, Mauro Schmid, Josef Černý, Zdeněk Štybar, Mauri Vansevenant, Bert Van Lerberghe.

Ogłoszone wcześniej zestawienia: Groupama-FDJBahrain – VictoriousJumbo-VismaEF Education-EasyPostAstana Qazaqstan TeamTrek – Segafredo, AG2R Citroën Team.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 79. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz

A co z naszym mistrzem z 2016 roku z Ponferady