fot. Instagram Szymon Sajnok

Kolejnym zespołem, którego wstępnym zestawieniem chcielibyśmy się Państwu pochwalić jest francuska formacja Cofidis. Do Polski przyjedzie skład mocno nastawiony na płaskie końcówki, a jego częścią będzie Szymon Sajnok.

Obserwując wyniki 24-letniego Polaka można mieć pewne wątpliwości co do tego czy to właśnie pochodzący z Kartuz kolarz będzie liderem francuskiego zespołu na sprinty, niemniej często zdarza się tak, że drużyny stawiają na lokalnych kolarzy, a takowi obierają sobie domowe wyścigi za cele sezonu. Jeśli tak się stanie to Polak będzie mógł liczyć na świetne wsparcie w końcówkach, w innym wypadku to ktoś z jego kolegów skorzysta na rozprowadzeniu Szymona Sajnoka.

A korzystać będzie komu. Na 79. Tour de Pologne we wstępnym składzie Cofidisu desygnowano bardzo szybkich w tym sezonie Simone Consonniego i Pieta Allegaerta, a także jednego z bohaterów zeszłorocznego Giro d’Italia – Davide Cimolaia. Ktoś z tej czwórki (doliczając Szymona) z pewnością jest w stanie powalczyć o podium etapowe, a może i nawet wygraną na którymś z płaskich odcinków.

Wstępny skład ekipy Cofidis na 79. edycję wyścigu Tour de Pologne (30.07-05.08.2022):
Szymon Sajnok, Simone Consonni, Piet Allegaert, Davide Cimolai, Tom Bohli, Thomas Champion, Jelle Wallays.

Ogłoszone wcześniej zestawienia: Groupama-FDJBahrain – VictoriousJumbo-VismaEF Education-EasyPostAstana Qazaqstan TeamTrek – SegafredoAG2R Citroën TeamQuick-Step Alpha Vinyl Team, Reprezentacja Polski, INEOS Grenadiers.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 79. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

Poprzedni artykułTour de France 2022: Hugo Houle z życiowym sukcesem
Następny artykułTour de France 2022: Tadej Pogačar stracił trzeciego pomocnika – Marc Soler poza limitem czasu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments