Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Obecny mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego był naszym kolejnym gościem w cyklu wywiadów “na żywo”. Opowiadał on między innymi o “Wyścigu z pokoju” oraz o tym, jak radzi sobie z trudną sytuacją wywołaną pandemią COVID-19.

Michał Paluta był już naszym ósmym gościem w cyklu wywiadów “na żywo”, które odbywają się na naszym profilu na Facebooku. Do tej pory odwiedzili już nas: Daria Abramowicz (psycholog sportowy)Piotr Wadecki (dyrektor generalny CCC Team i selekcjoner kolarskiej reprezentacji Polski)Anna Plichta (Trek-Segafredo)Łukasz Wiśniowski (CCC Team), Paweł Poljański (BORA-hansgrohe), Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski i Małgorzata Jasińska (Casa Dorada Women Cycling).

Zawodnik pochodzący ze Strzelców Krajeńskich od tego sezonu jest członkiem zespołu CCC Team na poziomie World Tour. Opowiedział nam, jakie wrażenia czerpie z wirtualnej formy kolarstwa na trenażerze i za pośrednictwem aplikacji Zwift.

Szczerze mówiąc od kiedy zacząłem korzystać ze Zwifta, naprawdę mi się to spodobało. Może nie tyle forma rywalizacji bo zawsze, jednak gdy wsiadam na trenażer to nie wsiadam raczej na przejażdżkę tylko staram się wykonać ważny trening. Zachowuje swój plan, który mam z góry założony i staram się nie wchodzić do rywalizacji, ale na pewno jest to fajne, bo można dołączyć do grupowej jazdy, spotkać ludzi z całego świata. Odkąd zacząłem korzystać z trenażera zawsze z niego (aplikacji Zwift) korzystam, ale jeszcze dodatkowo zakładam słuchawki na uszy i słucham swojej muzyki.

– mówił Michał.

Live z Michałem Palutą (CCC Team)

Opublikowany przez Naszosie.pl Sobota, 18 kwietnia 2020

W dalszej części rozmowy mistrz Polski był pytany, również o to, jaki wpływ ma na niego opublikowanie przez UCI wstępnego harmonogramu startów.

Na pewno pomaga. Już na naszym horyzoncie pojawił się pewien szkic (startów). Oczywiście to dalej może ulec zmianie, ale już mniej więcej coś wiemy. W tej sytuacji wydaje mi się, że jeżeli miałoby coś gorszego nastąpić, jeśli ta epidemia koronawirusa się przedłuży to już nie ma jak przełożyć tych wyścigów. To jest tak przesunięty sezon, że jeśli coś się pogorszy to nie będzie już możliwości przesunąć tego dalej w czasie, tylko wszystkie wyścigi będą odwołane. Dlatego to, że pojawiły się daty kiedy możemy wrócić do ścigania, kiedy odbędą się wyścigi UCI to na pewno działa na naszą korzyść bo każdy z nas może teraz układać plan treningowy na najbliższe miesiące

dodał kolarz reprezentujący CCC Team.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z mistrzem Polski Michałem Palutą. Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie już niebawem poinformujemy o kolejnych gościach naszego nowego cyklu wywiadów “na żywo”.