fot. BORA-hansgrohe / VeloImages

Kolejnym, piątym już gościem naszego nowego cyklu wywiadów „na żywo” był Paweł Poljański z drużyny BORA-hansgrohe. Zapraszamy do obejrzenia długiej i wielowątkowej rozmowy z jednym z najlepszych polskich kolarzy specjalizujących się w jeździe po górach.

Paweł Poljański, podobnie jak cały kolarski peleton, od kilku tygodni spędza czas w domu, czekając na rozwój sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. W rozmowie z nami podkreślał, że jako zawodowy kolarz musi pamiętać o treningu i odpowiedniej diecie, by w każdej chwili być gotowym do powrotu na wyścigi.

– Jesteśmy zawodowymi sportowcami i trening jest pierwszą rzeczą, którą musimy robić każdego dnia. W porządku – teraz możemy powiedzieć, że jest to trening bez sensu, ponieważ na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione wyścigi, jednak cały czas trzeba mieć to w głowie, że naszą pracą jest ściganie na rowerze. Trening i dieta, nawet w obecnym czasie, muszą być temu podporządkowane

– mówił Paweł.

Jednym z tematów, który poruszyliśmy podczas wywiadu był potencjał liderów drużyny BORA-hansgrohe, w tym Emanuela Buchmanna – czwartego kolarza ubiegłorocznego wyścigu Tour de France. Zapytaliśmy Pawła, jaki jest 27-letni Niemiec jako potencjalny zwycięzca wielkich tourów, zarówno pod względem sportowym, jak i osobowościowym.

– Buchmann potrafi odnaleźć się na różnych rodzajach tras – jeździ dobrze po górach, ale radzi sobie również w jeździe na czas i na płaskich etapach. Jest zawsze tam, gdzie powinien być. Pomimo że jest jeszcze młodym zawodnikiem, to wychodzi mu to. Myślę, że mając takie predyspozycje może w przyszłości wygrać Tour de France. Miałem okazję startować z nim w sporej liczbie wyścigów i wiem, że dobrze wygląda nasza relacja lider-pomocnik. Dobrze mi się z nim współpracuje

– ocenił „Zebra”.

Zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie już niebawem poinformujemy o kolejnych gościach naszego nowego cyklu wywiadów „na żywo”. Przypomnijmy, że dotychczas byli nimi: Daria Abramowicz (psycholog sportowy), Piotr Wadecki (dyrektor generalny CCC Team i selekcjoner kolarskiej reprezentacji Polski), Anna Plichta (Trek-Segafredo), Łukasz Wiśniowski (CCC Team) i oczywiście Paweł Poljański. Do zobaczenia!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments