fot. Canyon SRAM Racing

Z każdym dniem następują kolejne zmiany w kolarskim kalendarzu. Właśnie odwołany został kobiecy wyścig BeNe Ladies Tour.

BeNe Ladies Tour miał odbyć się w dniach od 9 do 12 lipca. Impreza rozgrywana jest w Belgii oraz Holandii. Organizatorzy już teraz zdecydowali się na odwołanie wyścigu.

Mamy do czynienia ze zbyt dużą niepewnością. Utrudnia to przygotowania do wyścigu. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę sytuację w dwóch krajach. Do tego spodziewaliśmy się zawodniczek z około 30 narodowości, co też ma duże znaczenie. Zdrowie jest najważniejsze, nie chcemy ryzykować. Decyzję podjęliśmy z władzami miast, w tym Utrechtu, Roosendaalu, Zulte, Sluis i Knokke-Heist. Skupiamy się już na przygotowaniach do wyścigu w 2021 roku

– powiedział organizator wyścigu Geert Stevens.

Siódma edycja BeNe Ladies Tour odbędzie się więc w 2021 roku. Pierwszy wyścig w 2014 roku wygrała Emma Johansson. Następnie dwukrotnie triumfowały Jolien d’Hoore i Marianne Vos. Przed rokiem po zwycięstwo sięgnęła Lisa Klein, która w łącznej klasyfikacji wyprzedziła Amy Pieters i Marlen Reusser.

Jako pierwszy w kobiecym kalendarzu na ten moment jest wyścig Trofeo Alfredo Binda. Zawody te zostały wcześniej przeniesione z 22 marca na 2 czerwca. Nowy termin również wydaje się niezbyt realny. Kolejnym wyścigiem z Women’s World Tour w kalendarzu jest Giro Rosa (26 czerwca – 5 lipca). Inne czerwcowe wyścigi, które nie zostały jeszcze odwołane to: Salverda Omloop van de IJsseldelta, SPAR Flanders Diamond Tour i Lotto Belgium Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments