Christina Siggaard wygrała po sprincie z peletonu 1. etap wyścigu BeNe Ladies Tour. Nową liderką jest Amy Pieters.

Po wczorajszym prologu przyszedł czas na pierwszy etap. Trasa z belgijskiego Essen do holenderskiego Roosendaal była płaska i liczyła ponad 120 kilometrów.

Jako pierwsza od peletonu odjechała Marieke van Witzenburg (Jos Feron Lady Force). Później zaatakował Coralie Demay (FDJ). Dojechała do niej Vittoria Guazzini (Valcar Cylance Cycling), która później samotnie odjechała.

Włoszka została dogoniona na ostatnich kilometrach. Na ostatnim kilometrze w peletonie doszło do kraksy. W cieniu tego wydarzenia na finiszu najlepsza okazała się Christina Siggaard (Team Virtu Cycling). Druga była Claudia Koster (WNT Rotor), a trzecia Letizia Paternoster (Trek-Segafredo).

Nową liderką jest Amy Pieters.

Wyniki 1. etapu:

1 SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling 2:56:10
2 KOSTER Claudia WNT-Rotor Pro Cycling ,,
3 PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo Women ,,
4 VAN DE REE Monique BTC City Ljubljana  ,,
5 DRUYTS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport  ,,
6 FOURNIER Roxane France ,,
7 BOSSUYT Shari Rogelli-Gyproc U-23  ,,
8 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women  ,,
9 VAN HAAFTEN Kirstie Health Mate – Cyclelive Team ,,
10 KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
11 CALLANDER Rhona Isorex Cycling Team ,,
12 CONSONNI Chiara Valcar Cylance Cycling ,,
13 CAMPBELL Teniel WCC Team ,,
14 JUNIPER Nicola Isorex Cycling Team ,,
15 GONZÁLEZ Alicia Spain ,,
16 VAN GOGH Natalie Biehler Pro Cycling Team ,,
17 KAY Anna Experza-Footlogix ,,
18 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
19 MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg ,,
20 VAN LOY Ellen Belgium ,,
21 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport ,,
22 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
23 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
24 DRUYTS Lenny Doltcini – Van Eyck Sport ,,
25 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
26 SHARPE Alice WCC Team ,,
27 PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
28 SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team ,,
29 BLANCO Iurani Spain ,,
30 BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies ,,
31 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
32 ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
33 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
34 NAGENGAST Fleur Parkhotel Valkenburg ,,
35 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies ,,
36 CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies ,,
37 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products ,,
38 KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling ,,
39 MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team ,,
40 VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team ,,
41 LE MOUEL Celia France ,,
42 GRÖNDAHL Antonia Isorex Cycling Team ,,
43 VAN DER BURG Nancy Jos Feron Lady Force ,,
44 MINAUD Manon France ,,
45 LAURANCE Typhaine France ,,
46 VAN HOUTUM Céline Jos Feron Lady Force ,,
47 RIJKES Sarah WNT-Rotor Pro Cycling ,,
48 VAN WITZENBURG Marieke Jos Feron Lady Force ,,
49 MARTIN-WALLACE Alexandra Australia ,,
50 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing ,,
51 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing ,,
52 HOOLWERF Cathalijne Rogelli-Gyproc U-23 ,,
53 TRUYEN Marthe Belgium ,,
54 WORRACK Trixi Trek-Segafredo Women ,,
55 GUAZZINI Vittoria Valcar Cylance Cycling ,,
56 MOBERG Emilie Team Virtu Cycling ,,
57 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
58 VERHULST Gladys France ,,
59 MEAKIN Emily Isorex Cycling Team ,,
60 JOUNIER Lucie France ,,
61 JONKER Kerry Isorex Cycling Team ,,
62 EDWARDS Sophie Australia ,,
63 FRANCK Alicia Experza-Footlogix ,,
64 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team ,,
65 KNAVEN Britt Rogelli-Gyproc U-23 ,,
66 AMMERLAAN Rozemarijn Rogelli-Gyproc U-23 ,,
67 HOLMSGAARD Trine Experza-Footlogix ,,
68 GIGANTE Sarah Australia ,,
69 BAKKER Manon Experza-Footlogix ,,
70 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies ,,
71 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
72 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
73 GROSSETETE Maelle FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
74 STONE Isabella Isorex Cycling Team ,,
75 SIMMONDS Hayley BTC City Ljubljana ,,
76 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
77 DE BAAT Kim Doltcini – Van Eyck Sport ,,
78 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport ,,
79 FELDMANN Pernille Hitec Products ,,
80 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
81 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana ,,
82 ALLAR Erica Rally UHC Cycling Women ,,
83 GRUBER-STADLER Hannah Jos Feron Lady Force ,,
84 VERSCHELDEN Nathalie Jos Feron Lady Force ,,
85 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
86 VERHOEFF Ingrit Rogelli-Gyproc U-23 ,,
87 JONKERS Eva Rogelli-Gyproc U-23 ,,
88 MAINE Katherine Rally UHC Cycling Women ,,
89 VERDONSCHOT Laura Belgium ,,
90 ELLSAY Gillian Rally UHC Cycling Women ,,
91 MOAK Summer Rally UHC Cycling Women ,,
92 UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg ,,
93 ADEGEEST Loes Parkhotel Valkenburg ,,
94 VAN DER HAAR Lucy Hitec Products ,,
95 GARNER Grace Hitec Products ,,
96 NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling ,,
97 STOUGJE Chanella Hitec Products ,,
98 REUSSER Marlen WCC Team ,,
99 ROSEMAN-GANNON Ruby Australia ,,
100 LOUW Anya Australia ,,
101 UNEKEN Lonneke Hitec Products ,,
102 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
103 KLEMENT Melanie Biehler Pro Cycling Team ,,
104 HOFMAN Merel Biehler Pro Cycling Team ,,
105 TALBOT Josie Australia ,,
106 DUYCK Ann-sophie Parkhotel Valkenburg ,,
107 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg ,,
108 LARRARTE Eukene Spain ,,
109 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling ,,
110 GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling ,,
111 VAN TWISK Abigail Trek-Segafredo Women ,,
112 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing ,,
113 LE NET Marie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
114 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
115 DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
116 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
117 RICHIOUD Greta FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
118 HANSON Lauretta Trek-Segafredo Women ,,
119 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana ,,
120 VIGILIA Alessia Valcar Cylance Cycling ,,
121 PERSICO Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
122 SANGUINETI Ilaria Valcar Cylance Cycling ,,
123 POLLICINI Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
124 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
125 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
126 MOONEN Puck Lotto Soudal Ladies ,,
127 DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team ,,
128 PEÑUELA Diana Alé Cipollini ,,
129 KASPER Romy Alé Cipollini ,,
130 MENDEZ Irene Spain ,,
131 OYARBIDE Lourdes Spain ,,
132 TERUEL Alba Spain ,,
133 SELS Loes Belgium ,,
134 CANT Sanne Belgium ,,
135 D’HOORE Jolien Boels – Dolmans Cycling Team ,,
136 SÜSSEMILCH Laura Health Mate – Cyclelive Team ,,
137 HANNES Kaat Jos Feron Lady Force ,,
DNF TON Quinty Biehler Pro Cycling Team –
DNF PEETERS Jinse Belgium ,,
DNS VAN DIJK Ellen Trek-Segafredo Women ,,

Klasyfikacja generalna:

1 3 ▲2 PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 3:01:04
2 1 ▼1 KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing 0:01
3 4 ▲1 KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling 0:09
4 11 ▲7 PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo Women ,,
5 8 ▲3 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg 0:10
6 5 ▼1 REUSSER Marlen WCC Team ,,
7 6 ▼1 MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg ,,
8 7 ▼1 VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team 0:12
9 9 – RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 0:13
10 10 – GUAZZINI Vittoria Valcar Cylance Cycling ,,
11 36 ▲25 SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling ,,
12 12 – GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling 0:14
13 13 – DUYCK Ann-sophie Parkhotel Valkenburg 0:16
14 14 – D’HOORE Jolien Boels – Dolmans Cycling Team ,,
15 15 – CAMPBELL Teniel WCC Team 0:17
16 16 – BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
17 17 – NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling ,,
18 18 – LE NET Marie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:18
19 26 ▲7 MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team ,,
20 21 ▲1 MOBERG Emilie Team Virtu Cycling ,,
21 19 ▼2 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing 0:19
22 20 ▼2 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
23 22 ▼1 VAN HAAFTEN Kirstie Health Mate – Cyclelive Team 0:21
24 23 ▼1 WORRACK Trixi Trek-Segafredo Women ,,
25 24 ▼1 AMMERLAAN Rozemarijn Rogelli-Gyproc U-23 ,,
26 25 ▼1 FOURNIER Roxane France ,,
27 27 – SIMMONDS Hayley BTC City Ljubljana 0:22
28 28 – SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
29 29 – BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies ,,
30 30 – SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team ,,
31 31 – VAN GOGH Natalie Biehler Pro Cycling Team ,,
32 32 – HANSON Lauretta Trek-Segafredo Women ,,
33 34 ▲1 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing 0:23
34 33 ▼1 KASPER Romy Alé Cipollini ,,
35 35 – PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
36 37 ▲1 VAN WITZENBURG Marieke Jos Feron Lady Force 0:24
37 38 ▲1 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
38 39 ▲1 VAN LOY Ellen Belgium ,,
39 40 ▲1 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
40 41 ▲1 GIGANTE Sarah Australia ,,
41 42 ▲1 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women 0:25
42 43 ▲1 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
43 44 ▲1 VIGILIA Alessia Valcar Cylance Cycling ,,
44 45 ▲1 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
45 46 ▲1 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
46 47 ▲1 JUNIPER Nicola Isorex Cycling Team ,,
47 48 ▲1 TERUEL Alba Spain ,,
48 49 ▲1 RICHIOUD Greta FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:26
49 51 ▲2 TRUYEN Marthe Belgium ,,
50 52 ▲2 BOSSUYT Shari Rogelli-Gyproc U-23 ,,
51 53 ▲2 LAURANCE Typhaine France 0:27
52 54 ▲2 SÜSSEMILCH Laura Health Mate – Cyclelive Team ,,
53 55 ▲2 JONKERS Eva Rogelli-Gyproc U-23 ,,
54 56 ▲2 MENDEZ Irene Spain ,,
55 57 ▲2 CANT Sanne Belgium 0:28
56 58 ▲2 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing ,,
57 59 ▲2 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
58 60 ▲2 DRUYTS Lenny Doltcini – Van Eyck Sport ,,
59 61 ▲2 SELS Loes Belgium ,,
60 63 ▲3 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:29
61 64 ▲3 ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
62 65 ▲3 LE MOUEL Celia France ,,
63 66 ▲3 DE BAAT Kim Doltcini – Van Eyck Sport 0:30
64 67 ▲3 VAN TWISK Abigail Trek-Segafredo Women ,,
65 68 ▲3 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products ,,
66 70 ▲4 HOOLWERF Cathalijne Rogelli-Gyproc U-23 ,,
67 69 ▲2 OYARBIDE Lourdes Spain ,,
68 71 ▲3 VAN DER BURG Nancy Jos Feron Lady Force ,,
69 72 ▲3 CALLANDER Rhona Isorex Cycling Team 0:31
70 73 ▲3 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport ,,
71 98 ▲27 KOSTER Claudia WNT-Rotor Pro Cycling ,,
72 74 ▲2 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
73 75 ▲2 ALLAR Erica Rally UHC Cycling Women 0:32
74 76 ▲2 POLLICINI Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
75 77 ▲2 DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
76 78 ▲2 ROSEMAN-GANNON Ruby Australia ,,
77 79 ▲2 GRÖNDAHL Antonia Isorex Cycling Team ,,
78 80 ▲2 GROSSETETE Maelle FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
79 81 ▲2 GONZÁLEZ Alicia Spain ,,
80 82 ▲2 NAGENGAST Fleur Parkhotel Valkenburg 0:33
81 83 ▲2 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana ,,
82 84 ▲2 SHARPE Alice WCC Team ,,
83 85 ▲2 UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg 0:34
84 86 ▲2 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana 0:35
85 87 ▲2 VERHULST Gladys France ,,
86 88 ▲2 PEÑUELA Diana Alé Cipollini ,,
87 89 ▲2 HOFMAN Merel Biehler Pro Cycling Team ,,
88 90 ▲2 DRUYTS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport ,,
89 91 ▲2 PERSICO Silvia Valcar Cylance Cycling 0:36
90 92 ▲2 MOAK Summer Rally UHC Cycling Women ,,
91 93 ▲2 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
92 94 ▲2 MEAKIN Emily Isorex Cycling Team ,,
93 95 ▲2 CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies ,,
94 96 ▲2 KLEMENT Melanie Biehler Pro Cycling Team 0:37
95 97 ▲2 TALBOT Josie Australia ,,
96 99 ▲3 MARTIN-WALLACE Alexandra Australia ,,
97 100 ▲3 GRUBER-STADLER Hannah Jos Feron Lady Force ,,
98 101 ▲3 VAN DER HAAR Lucy Hitec Products ,,
99 102 ▲3 MAINE Katherine Rally UHC Cycling Women ,,
100 103 ▲3 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies 0:38
101 104 ▲3 FRANCK Alicia Experza-Footlogix ,,
102 105 ▲3 JOUNIER Lucie France ,,
103 106 ▲3 VERSCHELDEN Nathalie Jos Feron Lady Force ,,
104 107 ▲3 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies ,,
105 108 ▲3 UNEKEN Lonneke Hitec Products ,,
106 109 ▲3 RIJKES Sarah WNT-Rotor Pro Cycling ,,
107 110 ▲3 VAN DE REE Monique BTC City Ljubljana 0:39
108 111 ▲3 ELLSAY Gillian Rally UHC Cycling Women ,,
109 112 ▲3 VERDONSCHOT Laura Belgium ,,
110 113 ▲3 STOUGJE Chanella Hitec Products 0:40
111 114 ▲3 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
112 115 ▲3 CONSONNI Chiara Valcar Cylance Cycling ,,
113 116 ▲3 BAKKER Manon Experza-Footlogix ,,
114 117 ▲3 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling ,,
115 118 ▲3 HOLMSGAARD Trine Experza-Footlogix ,,
116 119 ▲3 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 0:41
117 120 ▲3 EDWARDS Sophie Australia 0:42
118 121 ▲3 SANGUINETI Ilaria Valcar Cylance Cycling ,,
119 122 ▲3 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:43
120 123 ▲3 DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team ,,
121 124 ▲3 LARRARTE Eukene Spain 0:44
122 125 ▲3 KAY Anna Experza-Footlogix ,,
123 126 ▲3 VAN HOUTUM Céline Jos Feron Lady Force ,,
124 127 ▲3 MOONEN Puck Lotto Soudal Ladies ,,
125 128 ▲3 VERHOEFF Ingrit Rogelli-Gyproc U-23 ,,
126 129 ▲3 HANNES Kaat Jos Feron Lady Force 0:45
127 130 ▲3 BLANCO Iurani Spain ,,
128 50 ▼78 KNAVEN Britt Rogelli-Gyproc U-23 0:46
129 131 ▲2 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team 0:47
130 132 ▲2 MINAUD Manon France ,,
131 133 ▲2 FELDMANN Pernille Hitec Products 0:49
132 134 ▲2 ADEGEEST Loes Parkhotel Valkenburg ,,
133 135 ▲2 GARNER Grace Hitec Products 0:53
134 136 ▲2 JONKER Kerry Isorex Cycling Team ,,
135 137 ▲2 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team 0:54
136 139 ▲3 LOUW Anya Australia 0:56
137 140 ▲3 STONE Isabella Isorex Cycling Team 1:01