Foto: Kometa Cycling Team

Michel Ries (Kometa Cycling Team) wygrał trzeci etap Giro Valle d’Aosta. Nowym liderem został Mauri Vansevenant (EFC-L&R-Vulsteke).

Trzeci etap Aosty liczył niespełna 180 kilometrów i prowadził z Ayas Antagnod do Ayas Champoluc. Po raz kolejny orlicy musieli zmierzyć się z kilkoma trudnymi podjazdami.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Samuel Mugisha i Samuele Battistella (obaj Dimension Data for Qhubeka), Juan Pedro Lopez (Kometa Cycling Team), Laurens Huys (Lotto Soudal U23), Mattia Petrucci (Equipe continentale Groupama-FDJ), Alessandro Monaco (Casillo-Maserati), Giacomo CassarÀ (Palazzago), Jacob Hindsgaul Madsen (reprezentacja Danii), Wilson Pena Molano (Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze), Emile Brenans (Haute Savoie) i Miguel Heidemann (Herrmann Radteam).

Po zjeździe z pierwszej górskiej premii do czołówki dołączyli: Cristian Scaroni (Equipe continentale Groupama-FDJ), Andrea Bagioli (Team Colpack) i Valter Ghigino (Team Cinelli).

Na podjeździe Champremier sytuacja diametralnie się zmieniła. Na czele pojawili się Huys, Bagioli i Stefano Oldani (Kometa Cycling Team). Włoch Oldani niezbyt długo utrzymywał się na kole konkurentów. Natomiast 30 kilometrów przed metą z kolejnej grupy skontrował José Félix Parra (Lizarte).

Trójka mimo sporych ambicji dała się dogonić kolejnym kolarzom. Na finałowym podjeździe skuteczny atak zaprezentował Michel Ries (Kometa Cycling Team). Zawodnik z Luksemburga wjechał na solo na metę. Drugi był Maxim van Gils (Lotto Soudal U23), a trzeci Santiago Sanchez Buitrago (Team Cinelli).

Nowym liderem został Mauri Vansevenant (EFC-L&R-Vulsteke).

Wyniki trzeciego etapu:

1 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX les 179,7 km en 5h15’51” (moy. 34,136km/h)
2 * VAN GILS Maxin LOTTO SOUDAL U23 BEL 08”
3 * BUITRAGO SANCHEZ Santiago TEAM CINELLI COL 24”
4 INKELAAR Kevin ECC GROUPAMA FDJ NED 27”
5 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP ‘
6 * VAN WILDER Ilan LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
7 * HAILEMICHAEL Mulu DIMENSION DATA FOR QHUB ETH ‘
8 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
9 PARRA CUERDA Jose Felix EQUIPO LIZARTE ESP 29”
10 CONCA Filippo BIESSE CARRERAASD ITA 58”
11 * CHEVALIER Maxime VC PAYS DE LOUDEAC FRA 01’49”
12 LAVRIC Martin DIMENSION DATA FOR QHUB SLO 02’25”
13 HARTLEY Adam SEG RACING ACADEMY GBR ‘
14 * BAGIOLI Andrea TEAM COLPACK ITA 03’36”
15 ADAMIETZ Johannes HERRMAN RADTEAM GER 04’38”
16 JOHNSTON Calum HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
17 BALDACCINI Davide TEAM COLPACK ITA 04’39”
18 JENNER Samuel TEAM WIGGINS LECOL AUS ‘
19 RUIZ PAVON Carlos EQUIPO LIZARTE ESP 04’44”
20 HUYS Laurens LOTTO SOUDAL U23 BEL 04’49”
21 SCHELLING Ide SEG RACING ACADEMY NED 04’54”
22 LOISCIO Giovanni VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
23 * MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
24 * PARASHCHAK Yaroslav TEAM FORTEBRACCIO UKR 05’29”
25 BOUZAS REY Martin EQUIPO LIZARTE ESP 06’41”
26 CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexande BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL ‘
27 * GARIBBO Nicolo’ VELO RACING PALAZZAGO ITA 08’26”
28 PELLIZZER Mattia CASILLO-MASERATI ITA ‘
29 COMBES Simon TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 09’38”
30 BELLICAUD Jérémy CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
31 LEYMAN Celestin EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
32 * CAPRON Rémi IAM EXELSIOR FRA ‘
33 * TARLTON Alexander HERRMAN RADTEAM GER 09’41”
34 HEIDEMANN Miguel HERRMAN RADTEAM GER 10’06”
35 EVANS Alexander SEG RACING ACADEMY AUS 12’23”
36 * VAN DER BEKEN Aaron EFC-L&R-VULSTEKE BEL 13’21”
37 PICCOLO Simone CASILLO-MASERATI ITA ‘
38 * SANCHEZ LOPEZ Eugenio EQUIPO LIZARTE ESP 14’07”
39 * DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR ‘
40 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA ‘
41 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE ESP ‘
42 PEÁK Barnabás SEG RACING ACADEMY HUN 17’42”
43 WYDOOGHE Jaron GM RECYCLING TEAM BEL 17’43”
44 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
45 * PETRUCCI Mattia ECC GROUPAMA FDJ ITA ‘
46 PENA MOLANO Wilson Estiben BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL ‘
47 * WOOD Harrison AVC AIX EN PROVENCE GBR ‘
48 PALLESEN Jeppe Aaskov DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
49 GUGLIELMI Simon ECC GROUPAMA FDJ FRA ‘
50 * CASSARA’ Giacomo VELO RACING PALAZZAGO ITA 18’45”
51 * BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM BEL ‘
52 BRENANS Emile TEAM HAUTE SAVOIE / AURA ‘
53 * GHIGINO Valter TEAM CINELLI ITA 19’37”
54 VEREECKEN Thomas LOTTO SOUDAL U23 BEL 20’35”
55 * RIGOLLET Laurent CASILLO-MASERATI ITA ‘
56 BOILEAU Léo TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 26’45”
57 * COLLEONI Kevin BIESSE CARRERAASD ITA 30’00”
58 BOTTA Davide TEAM COLPACK ITA ‘
59 * RICHARD Maxime CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
60 * RAIMONDI Alex CASILLO-MASERATI ITA ‘
61 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL ‘
62 DIDIER Clément TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
63 * VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM BEL ‘
64 * PARISINI Nicolo’ BELTRAMITSA HOPPLA` PET ITA ‘
65 * ORLANDO Giuseppe ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
66 CARR Simon AVC AIX EN PROVENCE GBR ‘
67 * PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
68 SCARONI Cristian ECC GROUPAMA FDJ ITA ‘
69 * NAUDTS Thomas EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
70 DEGRANDCOURT Hadrien CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
71 * MARCELLUSI Martin VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
72 BONNEFOIX Edouard UC MONACO FRA ‘
73 FURNARI Salvatore VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
74 * BARONCINI Filippo BELTRAMITSA HOPPLA` PET ITA ‘
75 MUGISHA Samuel DIMENSION DATA FOR QHUB RWA ‘
76 * PUPPIO Antonio KOMETA CYCLING TEAM ITA ‘
77 MONACO Alessandro CASILLO-MASERATI ITA ‘
78 * HOLLYMAN Mason HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
79 * KIMBER George HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
80 * GERBAUDO Matteo TEAM FORTEBRACCIO ITA ‘
81 BATTISTELLA Samuele DIMENSION DATA FOR QHUB ITA ‘
82 BACCIO Paolo TEAM COLPACK ITA ‘
83 HOUTTEMAN Nico GM RECYCLING TEAM BEL ‘
84 EJGU Million Beza DIMENSION DATA FOR QHUB ETH ‘
85 VEROUGSTRAETE Nicolas GM RECYCLING TEAM BEL 34’07”

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-VULSTEKE BEL les 446 km en 13h17’19” (moy. 33,908 km/h)
2 HARTLEY Adam SEG RACING ACADEMY GBR 03’17”
3 * CHEVALIER Maxime VC PAYS DE LOUDEAC FRA 07’03”
4 BELLICAUD Jérémy CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 08’10”
5 INKELAAR Kevin ECC GROUPAMA FDJ NED 09’18”
6 SCHELLING Ide SEG RACING ACADEMY NED 09’26”
7 * HAILEMICHAEL Mulu DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ETH 12’13”
8 CONCA Filippo BIESSE CARRERAASD ITA 12’33”
9 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP 12’57”
10 * BUITRAGO SANCHEZ Santiago TEAM CINELLI COL 13’37”
11 PARRA CUERDA Jose Felix EQUIPO LIZARTE ESP 16’43”
12 LAVRIC Martin DIMENSION DATA FOR QHUBEKA SLO 17’44”
13 ADAMIETZ Johannes HERRMAN RADTEAM GER 20’06”
14 LEYMAN Celestin EFC-L&R-VULSTEKE BEL 20’31”
15 BALDACCINI Davide TEAM COLPACK ITA 20’39”
16 JENNER Samuel TEAM WIGGINS LECOL AUS 20’50”
17 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX 21’29”
18 BOUZAS REY Martin EQUIPO LIZARTE ESP 22’59”
19 CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexander BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 23’45”
20 PALLESEN Jeppe Aaskov DANISH NATIONAL TEAM DEN 25’27”
21 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA 25’36”
22 * PARASHCHAK Yaroslav TEAM FORTEBRACCIO UKR 26’07”
23 * VAN WILDER Ilan LOTTO SOUDAL U23 BEL 28’12”
24 * GARIBBO Nicolo’ VELO RACING PALAZZAGO ITA 30’22”
25 COMBES Simon TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 31’35”
26 JOHNSTON Calum HOLDSWOTH ZAPPI GBR 34’13”
27 * BAGIOLI Andrea TEAM COLPACK ITA 34’33”
28 * PETRUCCI Mattia ECC GROUPAMA FDJ ITA 36’35”
29 WYDOOGHE Jaron GM RECYCLING TEAM BEL 38’11”
30 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE ESP 39’29”
31 * VAN GILS Maxin LOTTO SOUDAL U23 BEL 39’41”
32 CARR Simon AVC AIX EN PROVENCE GBR 42’56”
33 * DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR 43’11”
34 EJGU Million Beza DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ETH 43’25”
35 PENA MOLANO Wilson Estiben BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 43’48”
36 RUIZ PAVON Carlos EQUIPO LIZARTE ESP 44’33”
37 * MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE FRA 44’38”
38 * CASSARA’ Giacomo VELO RACING PALAZZAGO ITA 44’56”
39 GUGLIELMI Simon ECC GROUPAMA FDJ FRA 45’38”
40 MONACO Alessandro CASILLO-MASERATI ITA 46’13”
41 LOISCIO Giovanni VELO RACING PALAZZAGO ITA 46’16”
42 * VAN DER BEKEN Aaron EFC-L&R-VULSTEKE BEL 46’45”
43 PICCOLO Simone CASILLO-MASERATI ITA 46’48”
44 PEÁK Barnabás SEG RACING ACADEMY HUN 48’08”
45 HUYS Laurens LOTTO SOUDAL U23 BEL 48’13”
46 * TARLTON Alexander HERRMAN RADTEAM GER 49’24”
47 HEIDEMANN Miguel HERRMAN RADTEAM GER 49’37”
48 VEROUGSTRAETE Nicolas GM RECYCLING TEAM BEL 49’51”
49 * VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM BEL 49’55”
50 HOUTTEMAN Nico GM RECYCLING TEAM BEL 50’16”
51 BRENANS Emile TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 51’05”
52 PELLIZZER Mattia CASILLO-MASERATI ITA 51’21”
53 EVANS Alexander SEG RACING ACADEMY AUS 51’31”
54 DEGRANDCOURT Hadrien CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 52’16”
55 * CAPRON Rémi IAM EXELSIOR FRA 52’41”
56 * SANCHEZ LOPEZ Eugenio EQUIPO LIZARTE ESP 53’51”
57 DIDIER Clément TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 54’26”
58 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE FRA 57’24”
59 BOILEAU Léo TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 57’53”
60 * GHIGINO Valter TEAM CINELLI ITA 59’19”
61 VEREECKEN Thomas LOTTO SOUDAL U23 BEL 01h00’14”
62 * BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM BEL 01h00’15”
63 * WOOD Harrison AVC AIX EN PROVENCE GBR 01h01’27”
64 * KIMBER George HOLDSWOTH ZAPPI GBR 01h02’28”
65 MUGISHA Samuel DIMENSION DATA FOR QHUBEKA RWA 01h03’24”
66 * NAUDTS Thomas EFC-L&R-VULSTEKE BEL 01h03’25”
67 * RIGOLLET Laurent CASILLO-MASERATI ITA 01h03’28”
68 * COLLEONI Kevin BIESSE CARRERAASD ITA 01h05’14”
69 BOTTA Davide TEAM COLPACK ITA 01h05’15”
70 * MARCELLUSI Martin VELO RACING PALAZZAGO ITA 01h08’38”
71 SCARONI Cristian ECC GROUPAMA FDJ ITA 01h09’33”
72 BATTISTELLA Samuele DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ITA ‘
73 * ORLANDO Giuseppe ARAN CUCINE VEJUS ITA 01h09’43”
74 * RAIMONDI Alex CASILLO-MASERATI ITA 01h09’49”
75 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 01h09’51”
76 BONNEFOIX Edouard UC MONACO FRA 01h09’55”
77 * BARONCINI Filippo BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI ITA 01h11’24”
78 FURNARI Salvatore VELO RACING PALAZZAGO ITA 01h11’28”
79 * PUPPIO Antonio KOMETA CYCLING TEAM ITA 01h12’40”
80 * PARISINI Nicolo’ BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI ITA 01h12’59”
81 * GERBAUDO Matteo TEAM FORTEBRACCIO ITA 01h13’05”
82 * RICHARD Maxime CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 01h13’13”
83 * PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 BEL 01h13’31”
84 BACCIO Paolo TEAM COLPACK ITA 01h13’42”
85 * HOLLYMAN Mason HOLDSWOTH ZAPPI GBR 01h16’18”