fot. Canyon SRAM Racing

Lorena Wiebes po sprinterskim finiszu wygrała ostatni etap BeNe Ladies Tour. Zwyciężczynią wyścigu została Lisa Klein.

Ostatni etap wyścigu był płaski. Do pokonania było 9 rund dookoła Zelzate, łączny dystans wynosił ponad 112 kilometrów.

Zgodnie z przewidywaniami, etap zakończył się sprinterskim finiszem. Po zwycięstwo sięgnęła Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) przed Martą Bastianelli (Team Virtu Cycling) i Lonneke Uneken (Hitec Products).

Wiebes wygrała klasyfikację punktową. Lisa Klein przyjechała w peletonie. Niemka z Canyon SRAM Racing Team triumfowała w klasyfikacji generalnej. W pozostałej trójce znalazły się także Amy Pieters i Marlen Reusser.

Wyniki 3. etapu:

1 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg 2:46:15
2 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling ,,
3 UNEKEN Lonneke Hitec Products ,,
4 PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
5 CONSONNI Chiara Valcar Cylance Cycling ,,
6 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies ,,
7 DRUYTS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport  ,,
8 VAN DE REE Monique BTC City Ljubljana ,,
9 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana ,,
10 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
11 VAN LOY Ellen Belgium ,,
12 SANGUINETI Ilaria Valcar Cylance Cycling ,,
13 GONZÁLEZ Alicia Spain ,,
14 KOSTER Claudia WNT-Rotor Pro Cycling ,,
15 KAY Anna Experza-Footlogix ,,
16 FOURNIER Roxane France ,,
17 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
18 GROSSETETE Maelle FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
19 JUNIPER Nicola Isorex Cycling Team ,,
20 BOSSUYT Shari Rogelli-Gyproc U-23 ,,
21 KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
22 REUSSER Marlen WCC Team ,,
23 ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
24 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women ,,
25 ROSEMAN-GANNON Ruby Australia ,,
26 HOOLWERF Cathalijne Rogelli-Gyproc U-23 ,,
27 BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies ,,
28 HANSON Lauretta Trek-Segafredo Women ,,
29 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
30 TRUYEN Marthe Belgium ,,
31 VAN HAAFTEN Kirstie Health Mate – Cyclelive Team ,,
32 VAN GOGH Natalie Biehler Pro Cycling Team ,,
33 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
34 VAN HOUTUM Céline Jos Feron Lady Force ,,
35 FRANCK Alicia Experza-Footlogix ,,
36 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
37 MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team ,,
38 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing ,,
39 PEÑUELA Diana Alé Cipollini ,,
40 KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling ,,
41 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
42 VAN WITZENBURG Marieke Jos Feron Lady Force ,,
43 KASPER Romy Alé Cipollini ,,
44 SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling ,,
45 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
46 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
47 SHARPE Alice WCC Team ,,
48 TERUEL Alba Spain ,,
49 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
50 NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling ,,
51 DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team ,,
52 MOBERG Emilie Team Virtu Cycling ,,
53 CALLANDER Rhona Isorex Cycling Team ,,
54 JOUNIER Lucie France ,,
55 GRÖNDAHL Antonia Isorex Cycling Team ,,
56 LE MOUEL Celia France ,,
57 NAGENGAST Fleur Parkhotel Valkenburg ,,
58 VERHULST Gladys France ,,
59 VERSCHELDEN Nathalie Jos Feron Lady Force ,,
60 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing ,,
61 EDWARDS Sophie Australia ,,
62 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
63 CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies ,,
64 ALLAR Erica Rally UHC Cycling Women ,,
65 DUYCK Ann-sophie Parkhotel Valkenburg ,,
66 KNAVEN Britt Rogelli-Gyproc U-23 ,,
67 DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
68 VAN DER HAAR Lucy Hitec Products ,,
69 POLLICINI Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
70 CANT Sanne Belgium ,,
71 LAURANCE Typhaine France ,,
72 GUAZZINI Vittoria Valcar Cylance Cycling ,,
73 RIJKES Sarah WNT-Rotor Pro Cycling ,,
74 VAN TWISK Abigail Trek-Segafredo Women ,,
75 SELS Loes Belgium ,,
76 AMMERLAAN Rozemarijn Rogelli-Gyproc U-23 ,,
77 OYARBIDE Lourdes Spain ,,
78 VERDONSCHOT Laura Belgium ,,
79 BLANCO Iurani Spain ,,
80 MINAUD Manon France ,,
81 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
82 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products ,,
83 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana ,,
84 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team ,,
85 TALBOT Josie Australia ,,
86 MAINE Katherine Rally UHC Cycling Women ,,
87 VIGILIA Alessia Valcar Cylance Cycling ,,
88 SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team ,,
89 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies ,,
90 MARTIN-WALLACE Alexandra Australia ,,
91 VERHOEFF Ingrit Rogelli-Gyproc U-23 ,,
92 MOONEN Puck Lotto Soudal Ladies ,,
93 HOFMAN Merel Biehler Pro Cycling Team ,,
94 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 0:15
95 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport 0:37
96 MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg 0:00
97 PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo Women ,,
DNF GARNER Grace Hitec Products –
DNF ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
DNF MOAK Summer Rally UHC Cycling Women ,,
DNF BAKKER Manon Experza-Footlogix ,,
DNF FELDMANN Pernille Hitec Products ,,
DNF YAPURA Fernanda WCC Team ,,
DNF KLEMENT Melanie Biehler Pro Cycling Team ,,
DNF MEAKIN Emily Isorex Cycling Team ,,
DNF WORRACK Trixi Trek-Segafredo Women ,,
DNF GIGANTE Sarah Australia ,,
DNF ADEGEEST Loes Parkhotel Valkenburg ,,
DNF STONE Isabella Isorex Cycling Team ,,
DNF VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team ,,
DNF LOUW Anya Australia ,,
DNF UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg ,,
DNF JONKER Kerry Isorex Cycling Team ,,
DNF PERSICO Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
DNF HOLMSGAARD Trine Experza-Footlogix ,,
DNS DE BAAT Kim Doltcini – Van Eyck Sport ,,

Klasyfikacja generalna:

1 1 – KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing 8:20:09
2 2 – PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 0:11
3 3 – REUSSER Marlen WCC Team 0:24
4 4 – KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling 0:29
5 6 ▲1 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing 0:52
6 5 ▼1 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
7 7 – PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo Women 1:06
8 11 ▲3 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg 1:10
9 8 ▼1 MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team 1:22
10 9 ▼1 MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg 1:24
11 10 ▼1 NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling 1:25
12 12 – VAN GOGH Natalie Biehler Pro Cycling Team 1:27
13 14 ▲1 GUAZZINI Vittoria Valcar Cylance Cycling 1:33
14 15 ▲1 VAN HAAFTEN Kirstie Health Mate – Cyclelive Team 1:38
15 16 ▲1 HANSON Lauretta Trek-Segafredo Women 1:40
16 17 ▲1 BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies 1:42
17 18 ▲1 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing ,,
18 19 ▲1 JUNIPER Nicola Isorex Cycling Team 1:54
19 20 ▲1 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women 1:57
20 21 ▲1 VAN WITZENBURG Marieke Jos Feron Lady Force 3 2:01
21 22 ▲1 MOBERG Emilie Team Virtu Cycling 2:03
22 23 ▲1 CANT Sanne Belgium 2:04
23 24 ▲1 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
24 25 ▲1 DUYCK Ann-sophie Parkhotel Valkenburg 2:05
25 26 ▲1 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team 2:06
26 27 ▲1 VAN LOY Ellen Belgium 2:07
27 28 ▲1 KASPER Romy Alé Cipollini 2:08
28 29 ▲1 KOSTER Claudia WNT-Rotor Pro Cycling ,,
29 30 ▲1 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini 2:10
30 31 ▲1 KNAVEN Britt Rogelli-Gyproc U-23 2:12
31 37 ▲6 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling 2:13
32 32 – SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team 2:15
33 33 – GROSSETETE Maelle FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
34 34 – TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling 2:17
35 35 – SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team 2:18
36 36 – ERIĆ Jelena Alé Cipollini 2:19
37 38 ▲1 NAGENGAST Fleur Parkhotel Valkenburg 2:20
38 39 ▲1 CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies ,,
39 40 ▲1 CALLANDER Rhona Isorex Cycling Team 2:22
40 41 ▲1 SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling 2:26
41 42 ▲1 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling 2:28
42 44 ▲2 VAN TWISK Abigail Trek-Segafredo Women 2:40
43 45 ▲2 FOURNIER Roxane France ,,
44 46 ▲2 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies 2:42
45 47 ▲2 TERUEL Alba Spain 2:46
46 48 ▲2 GONZÁLEZ Alicia Spain 2:50
47 49 ▲2 HOOLWERF Cathalijne Rogelli-Gyproc U-23 2:51
48 50 ▲2 ROSEMAN-GANNON Ruby Australia 2:52
49 51 ▲2 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products 2:53
50 52 ▲2 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 2:54
51 53 ▲2 DRUYTS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 3:00
52 54 ▲2 TRUYEN Marthe Belgium 3:03
53 55 ▲2 RIJKES Sarah WNT-Rotor Pro Cycling 3:04
54 56 ▲2 GRÖNDAHL Antonia Isorex Cycling Team 3:14
55 57 ▲2 TALBOT Josie Australia 3:21
56 58 ▲2 VAN DE REE Monique BTC City Ljubljana 3:27
57 59 ▲2 FRANCK Alicia Experza-Footlogix 3:34
58 61 ▲3 UNEKEN Lonneke Hitec Products 3:43
59 60 ▲1 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies ,,
60 62 ▲2 SELS Loes Belgium 3:52
61 63 ▲2 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana 3:55
62 64 ▲2 AMMERLAAN Rozemarijn Rogelli-Gyproc U-23 4:09
63 65 ▲2 BOSSUYT Shari Rogelli-Gyproc U-23 4:14
64 66 ▲2 CONSONNI Chiara Valcar Cylance Cycling 4:19
65 67 ▲2 JOUNIER Lucie France 4:22
66 68 ▲2 VAN HOUTUM Céline Jos Feron Lady Force 4:29
67 69 ▲2 VIGILIA Alessia Valcar Cylance Cycling 4:32
68 70 ▲2 VERHOEFF Ingrit Rogelli-Gyproc U-23 4:35
69 71 ▲2 VERDONSCHOT Laura Belgium 5:12
70 75 ▲5 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team 5:21
71 76 ▲5 ALLAR Erica Rally UHC Cycling Women 5:31
72 78 ▲6 DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 5:35
73 79 ▲6 OYARBIDE Lourdes Spain 5:43
74 72 ▼2 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport 5:52
75 77 ▲2 HOFMAN Merel Biehler Pro Cycling Team 5:55
76 81 ▲5 MAINE Katherine Rally UHC Cycling Women 6:06
77 82 ▲5 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team 6:08
78 84 ▲6 VERSCHELDEN Nathalie Jos Feron Lady Force 6:20
79 85 ▲6 POLLICINI Silvia Valcar Cylance Cycling 6:27
80 86 ▲6 PEÑUELA Diana Alé Cipollini ,,
81 87 ▲6 DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team 6:29
82 88 ▲6 SANGUINETI Ilaria Valcar Cylance Cycling 6:34
83 89 ▲6 LAURANCE Typhaine France 6:38
84 90 ▲6 SHARPE Alice WCC Team 6:40
85 91 ▲6 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana 6:59
86 95 ▲9 MOONEN Puck Lotto Soudal Ladies 7:17
87 96 ▲9 KAY Anna Experza-Footlogix 7:23
88 97 ▲9 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team 7:33
89 98 ▲9 VAN DER HAAR Lucy Hitec Products 7:37
90 100 ▲10 MARTIN-WALLACE Alexandra Australia 7:45
91 101 ▲10 LE MOUEL Celia France 8:09
92 105 ▲13 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team 9:03
93 107 ▲14 BLANCO Iurani Spain 9:33
94 108 ▲14 VERHULST Gladys France 9:44
95 110 ▲15 EDWARDS Sophie Australia 10:30
96 112 ▲16 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 11:01
97 114 ▲17 MINAUD Manon France 13:06