Dzisiejszego przedpołudnia po raz pierwszy odbył się wirtualny wyścig zorganizowany przez polskie oddziały Eurosportu i Zwifta. Było to rekordowe wydarzenie Zwift Polska z prawie 1400 uczestnikami rywalizującymi na trasie Volcano Climb After Party.

Na 40-kilometrowej wirtualnej trasie rywalizowała rekordowa liczba, zarówno amatorów, jak i zawodowców związanych z polskim kolarstwem. Na starcie pojawili się kolarze CCC Team: v-ce mistrz świata Matteo Trentin, mistrz Polski Michał Paluta, Kamil Gradek, Łukasz Wiśniowski, wspomniany Michał Kwiatkowski wraz z Michałem Gołasiem (obaj Team INEOS), zawodnicy polskich drużyn kontynentalnych Mazowsze Serce Polski oraz Voster ATS Team. Również byli zawodnicy zawodowych drużyn: Przemysław Niemiec, Piotr Wadecki oraz Dariusz Baranowski, który jadąc na trenażerze komentował rywalizację do spółki z Tomaszem Jarońskim i Adamem Proboszem na antenie Eurosportu.

Zasady ścigania zakładały, że pierwsze dwa z trzech okrążeń miały mieć charakter „coffee ride’a” za plecami dwóch Michałów:Kwiatkowskiego i Paluty. Niestety wielu uczestników ścigania nie dostosowało się do tego, dlatego też końcowe wyniki w znacznej części mogą być wypaczone.

Mimo tego jednym z najlepszych wyników może się pochwalić szósty kolarz Giro d’Italia z 2013 roku, czyli Przemysław Niemiec (czas:1:01:00). Michał Kwiatkowski przyjechał nieco 2 minuty później (1:02:59) tuż przed duetem z CCC Team w osobach Matteo Trentina i Michała Paluty. 6 sekund po mistrzu świata linię mety przeciął dyrektor sportowy wspomnianej dwójki Piotr Wadecki. Natomiast Darek Baranowski reprezentujący Eurosport Polska przyjechał ze świetnym czasem (1:04:04) przy okazji pięknie relacjonując sytuację z wnętrza peletonu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments