Michał Kapusta / naszosie.pl

Jose Mendes znów zmienia zespół. W przyszłym sezonie 34-latek będzie przywdziewał barwy FC Porto.

Portugalczyk, który podobnie jak jego nowy kolega zespołowy – Amaro Antunes karierę międzynarodową rozpoczął w CCC, w przeszłości był zawodnikiem takich ekip jak BORA – Hansgrohe czy Burgos BH. W ich barwach osiągnął kilka ciekawych wyników (m.in 6. miejsce w Giro del Trentino) i wystąpił w aż sześciu Wielkich Tourach.

Natomiast zeszły sezon spędził w kontynentalnym Sporting Club de Portugal. Trzeba przyznać, że jego wyniki nie były oszałamiające – wyścigach etapowych, które wcześniej były jego domeną praktycznie ani razu nie zbliżył się nawet do czołowej “10”. 

Jednak mimo to sezon może uznać za bardzo udany, z powodu jednego wyścigu – mistrzostw Portugalii, które udało mu się wygrać po raz drugi w karierze. To spore osiągnięcie, nawet pomimo faktu, że zabrakło na nich Ruiego Costy, a jedynym zawodnikiem World Touru, który wziął w nich udział był Jose Goncalves.

Być może to właśnie ten sukces zapewnił mu angaż w prawdopodobnie najlepszej portugalskiej ekipie. Wprawdzie “Smoki” podobnie jak jego poprzedni zespół jeżdżą w trzeciej dywizji, ale bardzo często występują w wyścigach razem z ekipami prokontynentalnymi, a w zeszłym roku udało im się wystąpić nawet w worldtourowym Wyścigu Dookoła Turcji.

Dzięki transferowi Mendes dołączył do dość wąskiego grona aktywnych kolarzy mających za sobą przeszłość w każdym zespole należącym do portugalskiej wielkiej trójki – w końcu karierę rozpoczynał w Benfice, która zakończyła swoją działalność w 2008 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments