fot. W52/FC Porto

Nie kończy się saga pod tytułem „W52 / FC Porto i doping”. Po 4-letnim zawieszeniu Raúla Alarcóna teraz portugalska policja wpadła do hotelu, w którym przebywała ekipa i zatrzymała dwie osoby.

Jak donosi portugalski serwis Diário Record policja dokonała aresztowań w trakcie wyścigu Grande Prémio „O Jogo” w Vila Nova de Paiva, w wyniku czego ekipa W52 / FC Porto nie stanęła na starcie 3. etapu. Funkcjonariusze zostali zaobserwowani w Hotelu Turismo w Trancoso, a zatrzymanymi mają być dyrektor sportowy Nuno Ribeiro oraz José Rodrigues, działacz lokalnego Związku Kolarskiego.

Policja Sądowa w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną, przeprowadziła operację mającą na celu wykrycie zabronionych metod i substancji, które mogą wykraczać poza sportową rywalizację w profesjonalnych imprezach rowerowych. W tej akcji, w towarzystwie prokuratorów, dokonano 2 aresztowań i przeprowadzono kilkadziesiąt przeszukań domowych i pozadomowych w różnych regionach kraju, skierowanych na menedżerów, sportowców i obiekty jednej z drużyn biorących udział w zawodach. Podczas dochodzenia skonfiskowano kilka substancji i instrumentów klinicznych, wykorzystywanych w treningu sportowców i mających wpływ na ich wyniki sportowe. W operacji policyjnej uczestniczyło łącznie około 120 funkcjonariuszy z m.in. z Narodowej Jednostki Antykorupcyjnej oraz Wydziałów Kryminalnych Bragi, Guarda i Vila Real. Zatrzymani będą obecni na pierwszym przesłuchaniu sądowym w celu zastosowania środków przymusu uznanych za właściwe. Śledztwo toczy się w tajemnicy sądowej

— czytamy w policyjnym oświadczeniu na temat tego nalotu na ekipę W52 / FC Porto.

Poprzedni artykułZapraszamy na LIVE podsumowujący Liege-Bastogne-Liege, sezon klasyków i Tour of the Alps
Następny artykułWyniki Pucharu Polski w kolarstwie szosowym 2022 z Lubartowa i Sernik
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments