tadej pogacar tour de france 2022
ASO / Tour de France

Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) fenomenalnie rozpoczął nowy sezon, jego skuteczność wynosi póki co 100%, gdyż triumfował on w obu wyścigach, w których do tej pory brał udział. Dzisiejsze zwycięstwo podczas pierwszego etapu Vuelta a Andalucia niesie ze sobą bardzo wysokie prawdopodobieństwo, iż Słoweniec odniesie sukces także w klasyfikacji generalnej całej imprezy.

Pogačar wygrał pewnie, w swoim stylu, czyli odjeżdżając samotnie od grupy najniebezpieczniejszych rywali na 12 kilometrów przed metą. Wcześniej wiele pracy wykonywali jego koledzy z drużyny: Tim Wellens czy Rafał Majka, co 24-latek docenił w swojej wypowiedzi udzielanej po zakończeniu pierwszego etapu zmagań.

Dzisiaj ponownie moi koledzy wykonali wspaniałą pracę, dowieźli mnie do ostatniego wzniesienia w bardzo wysokim tempie co mi odpowiadało. Podjazd był stromy, wyczułem moment do ataku i ruszyłem. Jestem nieco zaskoczony swoją formą, wiedziałem, że jest w porządku ale nie spodziewałem się dwóch zwycięstw w dwóch pierwszych startach.

Na pewno nie będzie nam łatwo bronić koszulki lidera, przed nami kilka trudnych etapów, ale fakt, iż mogę polegać na tak silnym zespole dodaje mi pewności siebie.


Do zakończenia rywalizacji pozostały cztery etapy, lecz zdecydowanie najtrudniejszy fragment wyścigu kolarze pokonali właśnie dzisiaj. Więcej o pozostałej części Vuelty a Andalucia mogą państwo przeczytać klikając tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments