fot. UCI

Przed nami trzecia, wyjątkowa runda cyklu Telenet Superprestige – w wyścigu w Merksplas po raz pierwszy w tęczowej koszulce wystartuje Tom Pidcock. Czy mistrz świata zdoła sięgnąć po zwycięstwo w swoim debiutanckim występie w tym sezonie?

Cykl Telenet Superprestige dotarł do belgijskiego Merksplas, gdzie rozegrana zostanie jego trzecia runda. Trasa zmagań będzie prowadziła po wąskich, trawiastych i ziemistych drogach. Nie zabraknie na niej licznych zakrętów, dłuższych prostych, schodów, a także lekkich „przegibków”. Dodatkowo, w końcówce rundy zawodniczki i zawodnicy będą musieli zmierzyć się ze sztucznymi przeszkodami do przeskakiwania oraz krótkim sektorem piasku.

Prognozy pogody nie przewidują deszczu w trakcie zmagań, lecz mimo tego trasa może być grząska, co z pewnością urozmaici rywalizację.

Zmagania urozmaici też Tom Pidcock (INEOS Grenadiers), który po raz pierwszy stanie na starcie przełajowego wyścigu w sezonie 2022/23. Brytyjczyk będzie miał tym samym okazję do zaprezentowania tęczowej koszulki, zdobytej na początku roku w Fayetteville w Stanach Zjednoczonych. Choć przystąpi on do rywalizacji w charakterystycznym tykocie mistrza świata, na papierze wcale nie będzie jej faworytem.

Jego forma jest sporą niewiadomą – w przeciwieństwie do dyspozycji innych czołowych zawodników, jak chociażby Laurens Sweeck (Crelan-Fristads), lider cyklu Telenet Superprestige, który w tym sezonie imponuje regularnością. Warto zwrócić też uwagę na Eliego Iserbyta – ubiegłorocznego zwycięzcę z Merksplas – a także mistrza Europy, Michaela Vanthourenhouta (obaj Pauwels Sauzen – Bingoal) czy Larsa van der Haara (Baloise Trek Lions). O najwyższe pozycje mogą powalczyć też: Toon Vandebosch, Niels Vandeputte (Alpecin-Deceuninck) czy Joris Nieuwenhuis (Baloise Trek Lions).

Na starcie rywalizacji kobiet znów zabraknie Fem van Empel, Shirin van Anrooij i Puck Pieterse, skupiających się na zawodach z cyklu Pucharu Świata, a także Blanki Vas. Pod ich nieobecność możemy spodziewać się zaciętej walki Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck), która w Niel wróciła do wygrywania, wraz z liderką cyklu – Denise Betsemą (Pauwels Sauzen – Bingoal).

Na zajęcie wysokich miejsc mogą liczyć też: dobrze dysponowana Inge van der Heijden (777), aktualna mistrzyni świata – Marianne Vos (Jumbo-Visma) czy Lucinda Brand (Baloise Trek Lions), która wraca do siebie po kontuzji.

Listy startowe: kobiety, mężczyźni

Transmisje z wyścigów w Merksplas będą dostępne w Playerze/GCN+ od 13.30 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni).

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments