fot. UCI

Aktualny mistrz świata wrócił do treningów przed sezonem 2023. Gwiazda zespołu Quick-Step trenuje w okolicach Calpe, gdzie obecnie mieszka. 

W drugiej połowie października informowaliśmy, że Remco Evenepoel przeprowadzi się do Hiszpanii, a konkretnie w okolice znanego kolarzom regionu treningowego, czyli Calpe. Belg zdążył się już tam zainstalować i od początku listopada trenuje na rowerze, a także biega.

Po zdobyciu tytułu mistrza świata w Wollongong w Australii, Evenepoel wystartował w jednym wyścigu Binche-Chimay-Binche, aby pokazać rodakom „tęczę”, a następnie brał udział w wielu wydarzeniach z okazji jego wielkiego sportowego sukcesu. Potem poślubił swoją narzeczoną Oumaimę Oumi Rayane i udał się na miesiąc miodowy.

Teraz Remco Evenepoel wrócił do pracy. Pierwszy trening przed kolejnym sezonem odbył 3 listopada i w sumie uzbierał już ponad tysiąc kilometrów. Spoglądając na jego treningi na Stravie widać, że są to zróżnicowane przejażdżki – po płaskim terenie, z podjazdami (m.in. Vall d’Ebo), ze sprintami, a także długie dni budujące wytrzymałość. Jazdę na rowerze Evenepoel urozmaica sobie treningami biegowymi – ostatnio przebiegł np. 7 kilometrów w tempie 4:30 na kilometr.

Podczas treningów na rowerze towarzyszy mu między innymi Mathieu van der Poel, który także szlifuje formę w Hiszpanii. Zresztą to nie pierwszy raz, gdy Belg trenuje wspólnie z Holendrem. Treningi w Calpe odbywał z nim także przed wyścigiem Vuelta a España, który wygrał.

fot. Strava / Remco Evenepoel

Na przykład w piątek Evenepoel przejechał 127 kilometrów i opisał swój trening na Stravie następująco: „Średnie nachylenie 5% razem z wiatrem wiejącym w twarz z prędkością 20 km/h czuło się jak 50%. Trasę z łącznym przewyższeniem 2306 metrów pokonał w czasie 4 godzin i 10 minut. Średnia prędkość to 30,7 km/h.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments