Nicolò Buratti i Alberto Bruttomesso od sezonu 2024 będą reprezentowali barwy Bahrain Victorious.

Po ogłoszeniu Cycling Team Friuli jako młodzieżowej części swojej drużyny kierownictwo Bahrain Victorious poinformowało także o dwóch nowych nabytkach, które dołączą do nich w 2024 roku.

Nicolò Buratti jest uważany za jednego z lepszych młodzieżowców. Jest kolarzem Cycling Team Friuli od 2021 roku. Od sierpnia do końca sezonu odniósł zwycięstwa w prawie wszystkich jedenastu wyścigach, w których startował.

Jestem zachwycony, że mogę kontynuować moją podróż zespole Friuli. Zespół, który mogę opisać jako moją rodzinę i mój drugi dom. To idealny zespół, aby kontynuować moją ścieżkę rozwoju w kierunku profesjonalnego kolarstwa. Nie mogę się doczekać przejścia na zawodowstwo w Bahrain Victorious w 2024 roku. To zespół na wysokim poziomie i uważam go za jeden z najlepszych na świecie. To dla mnie ogromna szansa

– powiedział Buratti.

19-letni sprinter Alberto Bruttomesso dołączy do Team Friuli od nowego sezonu. W tym roku zanotował sześć zwycięstw, w tym jedno na etapie Giro Ciclistico d’Italia.

Kolejny rok spędzę w Team Friuli jako młodzieżowiec, aby lepiej przygotować się do „poważnego” ścigania. Mam nadzieję, że rozwinę się na tyle, aby już w 2024 roku być przydatnym dla ekipy World Tour

– powiedział Bruttomesso.

Poprzedni artykułNaszosowe podsumowanie sezonu 2022: Polskie kolarki w zagranicznych drużynach
Następny artykułRemco Evenepoel ma za sobą pierwszy tysiąc kilometrów treningów przed sezonem 2023
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments