fot. Getty Images

Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) podjął decyzję o przeprowadzce do Alicante, do Hiszpanii. Świeżo upieczony mistrz świata chce w ten sposób zapewnić sobie odpowiednie warunki do treningów oraz uciec od wielkiej popularności w jego rodzinnej Belgii. 

Obecnie Evenepoel przebywa na Maledwiach, na miesiącu miodowym ze swoją żoną. Po powrocie spakuje swoje rzeczy w Belgii i uda się do Alicante, gdzie kilka miesięcy temu kupił mieszkanie. Zwycięzca Vuelta a España doskonale zna południowo-wschodni zakątek Hiszpanii, ponieważ wielokrotnie jeździł tam na zgrupowania. Także tam zbudował fundamenty pod zwycięstwo w hiszpańskim wielkim tourze.

– Okolice Alicante są idealne do trenowania. Warunki atmosferyczne są tam dobre przez cały rok, więc sprzyjają bazowym treningom i innym aktywnościom. Można tam również znaleźć trudniejsze trasy niż w Ardenach, a to jest dla mnie ważne, ponieważ będę chciał nadal walczyć o zwycięstwa w wielkich tourach i na górskich etapach

– powiedział Remco Evenepoel gazecie „Het Laatste Nieuws”.

Co ciekawe, 22-letni Belg planuje stworzyć w swoim hiszpańskim mieszkaniu pokój, w którym będzie można imitować warunki, jaki panują na wysokości. Jest to ostatnio popularna forma przygotowań do wyścigów i z takiej też Evenepoel skorzystał przed Vueltą. Spał wówczas w hotelu Syncrosfera w Hiszpanii, gdzie można stworzyć właśnie takie warunki. Mówił wówczas, że woli spać na wysokości niż trenować. Jego wyniki w końcówce sezonu 2022 świadczą o tym, że w jego przypadku zadziałało to znakomicie.

– Wydatki w hotelu Syncrosfera szybko się zwrócą, gdy będziesz miał taki pokój w swoim własnym domu. W związku z tym mamy takie plany, ale raz jeszcze musi nas odwiedzić architekt

– wyjaśnił Evenepoel.

Belg chce spokojnie przygotowywać się do następnego sezonu. Tymczasem w jego ojczyźnie panuje prawdziwa „remcomania”. Widać, że po wielkich sukcesach musi teraz zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie za sobą ogromna popularność.

– Obawiam się tego, że wszyscy będą chcieli zawłaszczyć kawałek mojej osoby. Jak na razie udaje nam się utrzymać nad tym kontrolę, ale ja chcę skoncentrować się na moim codziennym życiu. Nie chcę, żeby wszyscy wiedzieli, gdzie jestem i co robię

– dodał Remco Evenepoel.

Poprzedni artykułKurt Van de Wouwer nowym menadżerem drużyny Lotto-Soudal
Następny artykułNaszosowe podsumowanie sezonu 2022: INEOS Grenadiers
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments