fot. Dariusz Krzywański

Brązowy, ale jakże upragniony medal Mistrzostw Polski 2022 zdobył Szymon Rekita. Dla 28-letniego kolarza Voster ATS Team to wymarzony krążek, bowiem w ostatnich latach regularnie ocierał się on o pozycje medalowe.

W tym roku w elicie mężczyzn stanęła na starcie jedynie dziewiątka kolarzy, ale byli to praktycznie tylko i wyłącznie zawodnicy mający niezerowe szanse medalowe w tejże kategorii wiekowej. Jednym z nich był Szymon Rekita – kolarzowi Voster ATS Teamu udało się zdobyć brązowy medal.

Wreszcie się udało – jak bardzo jesteś zadowolony, że to nie jest 4. miejsce?

Powiem szczerze myślałem, że już nigdy nie doczekam tego medalu Mistrzostw Polski w elicie, kilka razy było blisko, w tamtym roku tylko 8 sekund, więc w tym roku kilka razy po przekroczeniu linii mety upewniałem się czy na pewno jestem trzeci, bo do końca nie wierzyłem w to.

Opowiedz nam o swoim rozkładzie sił – w końcówce malała twoja przewaga, nie obawiałeś się o swój krążek?

Powiem szczerze ostatnimi laty jedyną moją czasówką w roku są właśnie Mistrzostwa Polski, więc nie wiedziałem do końca jak rozłożyć siły, po prostu dałem z siebie wszystko – zawsze lepiej niż by zabrakło niż miałbym dojechać do mety z niedostytem.

51km, niesamowicie długa czasówka, uważasz, że to był dobry wybór organizatora?

Hmm… czy ja wiem? Myślę, że gdyby było 30km to wyniki byłyby identyczne. Każdy z nas miałby do przejechania to samo, a mi powiem szczerze odpowiadała trasa, przejechałem ją i dałem z siebie wszystko.

Jak nastrój w ekipie? Skoro pierwszy medal za Wami to czy presja zeszła?

Myślę, że tak. Plan minimum został wykonany. Nie ukrywam jednak, że na niedzielę jesteśmy bardzo zmotywowani by obronić koszulkę mistrza Polski. Będziemy walczyć by zostało to w naszej ekipie.

Wykonaliście już rekonesans?

Nieeeeeeeee… Mamy do przejechania jeszcze kilka rund, zdążymy się zapoznać. Zobaczymy jak się ten wyścig ułoży i postaramy się mieć go pod kontrolą.

Plany na dalszą część sezonu?

Teraz przede mną tydzień przerwy, planuję trochę odpocząć. Przede mną starty w drugiej części sezonu, muszę ustalić je jednak z ekipą.

Jeszcze dwa lata temu myślałeś o zakończeniu kariery. Dziś odnajdujesz radość z kolarstwa?

Nie ukrywam, że takie myśli chodziły mi po głowie, jednak pokonałem je. Chciałem wskoczyć na ten najwyższy poziom, byłem trochę podłamany, ale dobrze czuję się w ekipie Voster ATS Team. Czuję wsparcie i jestem w najlepszej drodze do dalszego rozwoju.

Rozmawiał Jakub Jarosz

Zapowiedź całych Mistrzostw Polski 2022
Wszystkie artykuły dotyczące Mistrzostw Polski 2022

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments