fot. Voster ATS Team / Szymon Gruchalski

Paul Double (Mg.K Vis-Color for Peace-VPM) wygrał drugi etap wyścigu Tour of Bulgaria. W czołowej dziesiątce zmagania ukończyli Szymon Rekita (Voster ATS Team) i Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski), którzy zajęli siódme i dziewiąte miejsce.

Zawodnicy mieli dziś do pokonania 106 kilometrów – krótki, ale wymagający etap Tour of Bulgaria startował z Płowdiwu, a jego metę ulokowano w Trojanie. Na trasie znalazł się jeden kategoryzowany podjazd pod Przełęcz Trojańską (22,5 km; 4,5%). W ubiegłym roku to właśnie ten odcinek zadecydował o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Po starcie ostrym, na atak z peletonu zdecydował się Balazs Rozsa (Epronex-Hungary CT), do którego dołączył Marko Stanković (Hemus-1896). Do kolarzy próbował doskoczyć Jovan Divnić (Serbia), jednak wszyscy uciekinierzy zostali doścignięci po zaciągach zawodników HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team. Niedługo później od rywali oderwał się Dorde Durić (Serbia), lecz i jego akcja nie zakończyła się sukcesem.

Ostatecznie na czoło wysforowała się… ta sama dwójka, która uciekała na samym początku – Balazs Rozsa oraz Marko Stanković. Duet wypracował sobie około 3-minutową przewagę nad dość spokojnie jadącym peletonem. Sytuacja szybko się jednak zmieniła – na wietrze grupę porwali kolarze HRE Mazowsze Serce Polski, jednak żadna z ekip nie zdecydowała się pomóc polskim zawodnikom i po pewnym czasie wszystko się zjechało.

Na czoło peletonu wyszła wtedy ekipa Gallina Ecotek Lucchini Colosio, mająca w swoich szeregach drugiego i trzeciego kolarza klasyfikacji generalnej – Francesco Di Felice oraz Kyrylo Tsarenko. Na stokach kategoryzowanego podjazdu, inicjatywę przejęli natomiast zawodnicy Team Vorarlberg, którzy narzucili wysokie tempo, mocno redukując liczbę kolarzy w peletonie i przy okazji, likwidując dwuosobową ucieczkę.

W drugiej części podjazdu, od około 25-osobowej grupki odjechało trzech kolarzy austriackiej ekipy oraz Paul Double (Mg.K Vis-Color for Peace-VPM). Po zaciągu Brytyjczyka, na czele został tylko on i Alexis Guerin. Kilka minut później, do dwójki dołączył inny z zawodników Team Vorarlberg – Roland Thalmann – i razem dojechali do szczytu Przełęczy Trojańskiej, mając około półtorej minutę przewagi nad kilkunastoosobową grupą pościgową, w której jechali między innymi: Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski) i Szymon Rekita (Voster ATS Team).

Trzyosobowa czołówka dojechała do finiszu, gdzie najlepszy okazał się Paul Double, pokonując Alexisa Guerina i Rolanda Thalmanna. W czołowej dziesiątce finiszowało dwóch Polaków – Szymon Rekita (Voster ATS Team; 7.) i Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski; 9.). Liderem klasyfikacji generalnej został Kyrylo Tsarenko, który zajął dziś czwarte miejsce.

Wyniki drugiego etapu Tour of Bulgaria 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments