fot. Dariusz Krzywański

Przed nami drugi akt zmagań najlepszych zawodniczek i zawodników w Polsce. W czwartek w Leoncinie z jazdą indywidualną na czas zmierzą się juniorki, tandemy, juniorzy, orliczki oraz elita kobiet.

Na panie do lat 18 czeka 17km, zaś na pozostałe kategorie czeka nieco dłuższa, licząca 23km trasa, z którą zmierzą się najlepsi panie i panowie w Polsce. Pierwsza wersja to doskonale znana wersja ze startem w Leoncinie i zawrotem w Górkach, druga zaś poprowadzi w głąb Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do Sosny Powstańców Styczniowych 1863.

Faworyci
Jako pierwsze do rywalizacji przystąpią juniorki. Tam faworytki będą dwie – znana ze swoich świetnych występów na torze Maja Tracka (ALKS Stal Grudziądz) oraz Malwina Mul (ALKS Azalia Brzóza Królewska). Złoty medal dowolnej innej kolarki będzie małą sensacją.

W stawce juniorów z pewnością do pozycji medalowych faworyzowani są Dominik Ratajczak i Hubert Grygowski (obaj UKS Copernicus Toruń CCC), acz nie bez szans pozostają Marek Kapela (HRE Mazowsze Serce Polski), Antoni Kida (Cannibal Team) czy Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek).

W stawce orliczek w walce o medale najgroźniejsze wydają się być Maja Wróblewska, Dominika Włodarczyk i Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), Olga Wankiewicz, Wioleta Furtak i Tamara Szalińska (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław). Kolarki do lat 23, choć pokonają ten sam dystans co starsze koleżanki, nie będą klasyfikowane w wyższej kategorii wiekowej.

Niesamowicie ciekawie zapowiada się z kolei rywalizacja w elicie kobiet. Faworytką jest Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra), acz zagrozić jej mogą m.in. broniąca tytułu Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Marianna Hall (niezrzeszona) czy Aurela Nerlo (Massi – Tactic Women Team).

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony – przeprowadzimy dla Państwa relację tekstową z dzisiejszych zmagań.

Zapowiedź całych Mistrzostw Polski 2022
Wszystkie artykuły dotyczące Mistrzostw Polski 2022

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments