fot. SD Worx

Kolarka SD Worx Amy Pieters, która w grudniu w Calpe miała bardzo poważny wypadek podczas treningu, pokazuje oznaki świadomości. 

Pieters trenowała wówczas w Hiszpanii z koleżankami z torowej reprezentacji Holandii. Upadła tak nieszczęśliwie, że doznała poważnego urazu głowy i od tamtej pory pozostaje nieprzytomna. Według najnowszego komunikatu drużyny SD Worx, Holenderka zaczyna rozumieć rozpoznawać osoby i niewerbalnie reagować na to, co się mówi.

– Stan zdrowia Amy Pieters się zmienił. Jest przytomna. To oznacza, że może się delikatnie komunikować, na razie niewerbalnie. Amy rozpoznaje ludzi, reaguje na to, co się mówi i jest w stanie dawać coraz więcej znaków. Lekarze jednak wciąż nie są w stanie powiedzieć, jakie konkretne skutki spowodował uraz mózgu

– czytamy w komunikacie.

Po wypadku mistrzyni Holandii została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Alicante, gdzie lekarze natychmiast przeprowadzili operację obniżenia ciśnienia w mózgu i wprowadzili ją w śpiączkę. 6 stycznia została z kolei przewieziona do Holandii – wówczas drużyna informowała, że oddycha samodzielnie, oraz że jej stan jest stabilny.

Od końca stycznia Pieters jest w rękach profesora Wilco Peula, specjalisty od urazów głowy i neurochirurga. Z kolei od połowy lutego kolarka jest poddawana intensywnemu programowi rehabilitacji.

Poprzedni artykułKarpacki Wyścig Kurierów 2022: Wypowiedzi po etapie
Następny artykułMarceli Bogusławski: „Mogło być lepiej, ale taki jest sport”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments