fot. INEOS Grenadiers / cyclephotos

Dość żałosny spektakl oglądamy wobec testowego wydarzenia, jakim będą sztafety podczas mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym. Ze startu rezygnowały kolejne ekipy, więc w przeddzień rywalizacji zmieniono zasady zmniejszając liczebność składów i dopuszczając po 2 kadry z zainteresowanych krajów.

Nie 6, a ledwie 4 zawodników będzie potrzebnych do wzięcia udziału w sztafecie podczas mistrzostw świata w Fayetteville. Wszystko to jest pokłosiem tego, że wydarzeniem, które jest nazywane jako „test event” nie jest zainteresowany praktycznie nikt z poważnego świata i sama rywalizacja została zignorowana przez zawodników.

Po zmniejszeniu składów i dopuszczeniu drugich składów udało się organizatorom zebrać łącznie 7 drużyn do rywalizacji. Na starcie stanie (w mocno rezerwowym składzie) reprezentacja Belgii, zobaczymy także Czechów, Włochów (pomimo wypadnięcia ze składu kilku zawodników po pozytywnych wynikach testów na covid-19) i po dwie ekipy Kanadyjczyków oraz gospodarzy – Amerykanów.

Poprzedni artykułTrofeo Serra de Tramuntana 2022: Zapowiedź wyścigu
Następny artykułWielka (Kolarska) Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments