Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W najbliższą niedzielę 30 stycznia odbędzie się jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środowisko kolarskie włączyło się w tą akcję i przekazało na aukcje charytatywne wiele fantastycznych gadżetów oraz pamiątek.

Zacznijmy od Czarka Benedettiego – kolejny rok z rzędu przekazał on bowiem swój strój. Przed rokiem był to trykot z Giro d’Italia, w tym do wylicytowania jest nie lada gratka – reprezentacyjny kombinezon, w którym 34-latek startował w mistrzostwach świata w Leuven.

Nie tylko Czarek podarował na WOŚP swój biało-czerwony strój. Podobnie uczynił także były mistrz Polski, nasz reprezentant podczas Tour de Pologne czy mistrzostw świata w Leuven – Stanisław Aniołkowski.

Na aukcjach znajdziemy też czerwoną koszulkę Primoža Rogliča z zeszłorocznej La Vuelta ciclista a España. Dla Tur de Tur przekazał ją Michał Szyszkowski – masażysta Team Jumbo-Visma.

Jako uzupełnienie aukcji od Tur de Tur znajdziemy coś wystawionego prywatnie przez Adama Probosza. Mowa tu o ogromnej kolekcji maseczek ekip World Tour i nie tylko.

Przygotowania pod okiem zawowodca? Na aukcjach znajdziemy indywidualny trening kolarski z Adrianem Kurkiem. Wykorzystać można go w Grudziądzu, Bydgoszczy, Toruniu, Trójmieście lub dowolnej innej miejscowości w promieniu 100km od Grudziądza.

Adrian to już były kolarz HRE Mazowsze Serce Polski i występuje z indywidualną inicjatywą, ale to nie znaczy, że ekipa z centrum naszego kraju nie dokłada swoich trzech groszy. Na licytację przeznaczyli koszulkę lidera Tour Bitwa Warszawska 1920 oraz trykot reprezentacyjny swojego nowego zawodnika – Kacpra Gieryka.

Wróćmy jeszcze raz do trykotów – jeśli kogoś interesują te pochodzące z toru to na aukcjach znaleźć możemy chociażby kombinezon kolarski i skarpetki Wojciecha Pszczolarskiego czy strój kolarski i autograf Urszuli Łoś.

WOŚP 2022

To zresztą nie koniec atrakcji związanych z kolarstwem torowym. Do wylicytowania jest także trening z kadrą narodową – a właściwie dwa, bo Polski Związek Kolarski osobno zaoferował towarzystwo naszych biało-czerwonych orłów w wydaniu żeńskim i męskim.

A może coś od wielkiego miłośnika kolarstwa szosowego, znanego komika Michała Kempy? Tu możemy znaleźć kurtkę rowerową La Passione.

A może trochę startów? Wylicytować można udział w kilkunastu imprezach z cyklu Legia MTB Maraton, a także koszulkę warszawskiej Legii. Wszystko to okraszone zostało złotym numerem startowym „30” – nawiązującym do 30. Finału WOŚP. Podobnie zresztą uczynili np. organizatorzy ultramaratonu Warta Gravel, CST MTB Gdynia Maraton czy trzy wyścigi z cyklu Velo Baltic.

WOŚP 2022

Wśród nagród związanych z kolarstwem znajdziemy też te wystawione przez osoby prywatne. Tam w oczy od razu rzuca się kamizelka motocyklisty z Tour de Pologne 2016 z autografem Czesława Langa.

I na koniec coś dla fanów stacjonarnego rozwiązywania tego typu zakupów – w Grudziądzu będzie można kupić troszkę sprzętu (konkretnie dwa rowery) ufundowanego przez lokalny klub ALKS STAL.

Dostępną stacjonarnie perełką jest także wystawiona w sztabie w mieście Nisko koszulka mistrza Polski Macieja Paterskiego. Została ona rzecz jasna okraszona autografem zawodnika Voster ATS Teamu.

Koszulka z autografem Mistrza Polski w kolarstwie Jakuba Soszki.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Może tak akcję na Caritas?

Tymek
Tymek

Musieliście przegapić aukcję z czapką z Tour de France podpisaną przez Grega Lemonda i Christiana Prudhomma:

https://allegro.pl/oferta/czapka-tour-de-france-z-autografami-greg-lemond-11722557279