W najbliższą niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środowisko kolarskie włączyło się w tą akcję i przekazało na aukcje charytatywne wiele fantastycznych gadżetów oraz pamiątek.

Zacznijmy od prawdziwej gratki dla fanów kolarstwa, jaką bez wątpienia jest koszulka mistrza świata Remco Evenepoela. Firma Quick-Step przekazała, jak twierdzą, jedyną w Polsce takową z autografem młodego Belga. Licytacja zakończy się we wtorek, a cena już wynosi przeszło 3000zł –> LINK.

Jeśli ktoś dysponuje kilkudziesięcioma tysiącami złotych to do kupienia jest zaoferowany przez Treka rower Trek Émonda SLR 9 56cm – aukcja kończy się w piątek 3 lutego, a już dziś cena przekroczyła 35 tysięcy złotych –> LINK.

Trek Émonda SLR 9-ultra lekka, ultra szybka

Do grona wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dołączyło w tym roku także Tour de Pologne. Do wygrania jest przejazd w kolumnie wyścigu podczas jednego z etapów w samochodzie z Czesławem Langiem –> LINK.

A może sprzęt z historią? Jeśli ktoś by chciał to do wygrania jest rower MTB Merida Big Nine 7000 wystawiony przez Justynę Kowalczyk-Tekieli –> LINK.

W akcję włączyło się także Tur De Tur, a Adam Probosz i spółka przygotowali podarowaną przez Michała Szyszkowskiego oryginalną koszulkę ekipy Jumbo-Visma z autografem zwycięzcy Tour de France 2022 Jonasa Vingegaarda –> LINK.

Z kolei firma EKOÏ przeznaczyła na aukcję kask zespołu Lotto Soudal z autografem Philippe’a Gilberta. Aukcja –> LINK.

Kask EKOI AR14 z podpisem Philippe'a Gilbert'a

A może coś bardziej polskiego? Do wygrania jest dla przykładu strój Katarzyny Niewiadomej z sezonu 2023 –> LINK.

Kasia Niewiadoma -koszulka kolarska

Kolejny rok z rzędu wraz z WOŚP gra także Cesare „Czarek” Benedetti, który wraz z Fanclubem BORA-hansgrohe Polska wystawił swój strój z Giro d’Italia 2022 wraz z autografami ekipy –> LINK.

Kombinezon Cesare Benedetti BORA. Autografy. GIRO

Skoro już dotarliśmy do odzieży to nie sposób nie polecić aż pięciu aukcji od Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus, który wraz producentem odzieży kolarskiej Martombike przygotował 5 unikalnych koszulek z motywem przewodnim 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy –> LINK 1, LINK 2, LINK 3, LINK 4 i LINK 5.

Na Aukcjach Allegro znajdziemy zresztą całą masę ofert odzieżowych. Do wygrania jest też m.in. nowy, jednoczęściowy, reprezentacyjny strój kolarski marki Dmtex w rozmiarze L (LINK) czy torowa koszulka naszego medalisty Krzysztofa Maksela –> LINK.

koszulka kolarska Krzysztofa Maksela z czapką i nr

Skoro już dotarliśmy do tematu toru – może ktoś chciałby się na takowym pojawić? Wśród aukcji znajdziemy też ofertę 1,5h treningu na welodromie w Pruszkowie –> LINK. Za daleko? Można też znaleźć na Allegro dwie oferty na treningi na otwartym torze we Wrocławiu –> opcja grupowa bądź indywidualna.

Jeśli ktoś zaś woli nieco mniej sterylne klimaty to jak co roku wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wysyła Klub Kolarski Legia Warszawa, który jak przy każdym kolejnym finale wystawia złoty numer startowy na cykl LEGIA MTB MARATON uprawniający do udziału we wszystkich wyścigach oraz swoją koszulkę –> LINK.

Koszulka i złoty nr 31 Klubu Kolarskiego Legia

Pakietów startowych jest zresztą do wygrania więcej. Prawie 5000zł osiągnął już pierwszy numer na Bike Maraton 2023 wraz z pakietem startów w całym sezonie Bike Maraton 2023 –> LINK.

1 Nr startowy Bike Maraton 2023

Wygrać można także pierwszy numer startowy na wyścig Uphill Race Śnieżka 2023 –> LINK.

1 Nr startowy Uphill Race Śnieżka 2023

Wróćmy jeszcze na moment do wielkiego kolarstwa szosowego – wygrać można czapkę z autografem Chrisa Froome’a. Brytyjczyk takowy wykonał na czapeczce jednego ze sponsorów wyścigu Tour de Romandie z 2014 roku –> LINK.

Chris Froome - Czapka i Autograf - Tour de France Rok 2014

A może zimą lepsza będzie jednak ciepła herbata, kocyk i ciekawa lektura? Do wygrania wówczas jest np. książka Czesława Langa pt. „Zawodowiec” z dedykacją –> LINK.

Książka Czesława Langa „Zawodowiec” z dedykacją

I na koniec lektura, która ma w sobie niemały pierwiastek naszego portalu – nasza redaktor Aleksandra Górska jest jedną z autorów Albumu „Sięgając Chmur”, który wraz z autografami Dariusza Baranowskiego, Bartosza Huzarskiego, Małgorzaty Jasińskiej, Tomasza Marczyńskiego, Przemysława Niemca, Macieja Paterskiego, Marka Rutkiewicza oraz dwójki pozostałych twórców, czyli Adama Probosza i Marcela Gawczyńskiego trafił na aukcję –> LINK.

Album "Sięgając chmur" z autografami Wydawnictwo inne

Widzicie ciekawą aukcję? Podzielcie się nią w komentarzach – pokażmy, że społeczność kolarska potrafi pomagać!

guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika

Nawet przy tak pozytywnej akcji zapomnieliście o aukcji czapeczki z autografem Froome’a od konkurencyjnego portalu…

Marek
Marek

Monika… Przecież oni jak PO i PiS :DD

Adam
Adam

Dobra żenada z tym nie wrzuceniem aukcji konkurencyjnego portalu, widać wyświetlenia i zasięgi w branży są ponad słuszną sprawę, brawo chłopaki i dziewczyny

fajans
fajans

Skończcie z tym promowaniem tego wyjącego pajaca

ZOMO
ZOMO

Synek milicjanta oddelegowany na odcinek urabiania młodzieży. I tak od 40 lat. Wstyd

Amen
Amen

A ja się cieszę,że cokolwiek będzie robione to będzie to dobre i szlachetne. Dla dobra innych.
A czy to partia:x,y czy też z jest dla mnie nieistotne.
W końcu gramy do końca świata……