fot. Paris-Roubaix / A.S.O / Pauline Ballet

Kolejnym wyścigiem, który odsłonił karty w temacie zaproszonych zespołów jest Paryż-Roubaix. W Piekle Północy pojedzie 25 drużyn mężczyzn i 24 ekipy pań. Rywalizację zaplanowano na sobotę, 8 kwietnia dla kobiet i niedzielę, 9 kwietnia dla panów.

Do standardowego grona 18 World Teamów i 3 Pro Teamów posiadających obligatoryjną dziką kartę organizatorzy zaprosili jeszcze 4 zespoły drugiej dywizji. W związku z tym, że nie ma we Francji takowych wszystkie będą z innych państw, a udział wezmą belgijskie Bingoal WB i Team Flanders – Baloise, a także norweskie Uno-X Pro Cycling Team i szwajcarskie Q36.5 Pro Cycling Team. W tym ostatnim ścigają się Szymon Sajnok i Kamil Małecki, a dyrektorem sportowym jest Piotr Wadecki.

Zdjęcie

W przypadku pań ekip będzie ciut mniej, bo 24. Składa się na to 15 Women’s World Teamów, 2 zespoły z obligatoryjną dziką kartą oraz 7 drużyn zaproszonych przez organizatora. Pełna lista na poniższej grafice:

Zdjęcie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments