Benoît Cosnefroy
fot. AG2R Citroën Team

Przykro o tym pisać, ale ostatnimi dniami z całego świata spływają smutne informacje o kolejnych pozytywnych wynikach testów na koronawirusa z kolarskiego świata. Start w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym musi opuścić cała grupa zawodników, obrywa się też tym planującym udział w Challenge Mallorca.

W Fayetteville nie zobaczymy m.in. Quintena Hermansa. Jak się jednak okazało wypadnięcie Belga było dopiero początkiem czarnej serii – niedługo później wypadła aż szóstka reprezentantów Włoch, a konkretnie mowa tu o Jakobie Dorigonim (elita mężczyzn), Gai Realini (orliczki), Tommaso Cafuerim, Luce Palettim, Samuele Scappinim (trójka juniorów) and Valentinie Corvi (juniorka).

Dzisiaj jak grom z jasnego nieba uderzyła w kolarski świat przełajów informacja, że na starcie w Stanach Zjednoczonych zabraknie też jednej z głównych faworytek – Annemarie Worst. Holenderka z pewnością była obstawiana do podium przez wielu ekspertów.

Covid-19 nie ominął też reprezentacji Hiszpanii – tam wypada ich junior Iván Gomar.

Fani kolarstwa szosowego także mogą być niepocieszeni – wczoraj pisaliśmy o tym, że w Challenge Mallorca na starcie zabraknie Maximiliana Schachmanna i Giovanniego Aleottiego, ale w gronie nieobecnych znajdzie się także Benoît Cosnefroy. To z pewnością duża strata dla widowiska na Majorce.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz

A może pora zacząć tego najmodniejszego ostatnio wirusa traktować jak grypę?