Quinten Hermans
fot. Tormans Cyclo Cross Team

Jeden z kandydatów do podium przełajowych mistrzostw świata – Quinten Hermans – uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z tego powodu nie weźmie udziału w imprezie zaplanowanej na końcówkę tego tygodnia.

Do przełajowych mistrzostw świata, które odbędą się w amerykańskim Fayetteville, pozostało już zaledwie kilka dni. Pod nieobecność głównych faworytów – Wouta van Aerta i Mathieu van der Poela – szansę na zdobycie tęczowej koszulki otrzymają zawodnicy, którzy w ostatnich latach mogli o niej tylko pomarzyć.

Wśród faworytów wyścigu elity mężczyzn z pewnością znajdą się tacy kolarze, jak Tom Pidcock, Eli Iserbyt, Toon Aerts, Lars van der Haar, Michael Vanthourenhout, a nawet Corne van Kessel czy Laurens Sweeck. Niestety w tym gronie nie zobaczymy Quintena Hermansa z Tormans Cyclo Cross Team, który jesienią odniósł pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze – właśnie w Fayettevlille.

– Pojechałem dobry wyścig w Hoogerheide, czułem się zdrowy i gotowy do walki o medal w Fayetteville. Pracowałem niezwykle ciężko przez ostatnie tygodnie i miesiące, by stanąć na starcie będąc w najwyższej formie. Zmniejszaliśmy ryzyko zakażeń, na przykład wykonując codziennie testy i omijając obóz treningowy Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux. W niedzielę wieczorem zostałem jednak poinformowany o pozytywnym wyniku testu PCR i nie mam innego wyjścia niż zrezygnować z udziału w mistrzostwach świata. Czuję się całkowicie bezsilny w tej sytuacji i będę potrzebował trochę czasu, by uporać się z tym rozczarowaniem

– mówił Quinten Hermans w oficjalnym komunikacie zespołu.

Belg przez cały sezon prezentował się bardzo solidnie. Oprócz wspomnianego zwycięstwa w Pucharze Świata w Fayetteville, dwukrotnie stał na podium imprez tej rangi. Do tego dołożył medale mistrzostw Europy i kraju, a także czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Quinten Hermans zajmuje aktualnie trzecie miejsce w cyklu Telenet Superprestige, jednak nie będzie w stanie powiększyć swojego dorobku punktowego – ekipa Tormans Cyclo Cross Team poinformowała, że wczorajszy wyścig w Hoogerheide, który ukończył na siódmej pozycji, był jego ostatnim w tym sezonie.

W zamian za Quintena Hermansa, do składu reprezentacji Belgii na wyścig elity wskoczył rezerwowy, Toon Vandebosch.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments