Zgrupowanie Majorka HRE Mazowsze Serce Polski
fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Zaczęliśmy europejski sezon wyścigiem w Walencji, niemniej zdecydowana większość kolarzy póki co przygotowuje się do sezonu. Wśród takowych znajdziemy też Polaków z obu naszych grup zawodowych. HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team przebywają na obozach na Majorce.

Ostatnimi laty w kolarskim świecie przybywa opcji na spędzenie obozu przygotowawczego. Oprócz klasycznej dla wielu Hiszpanii pojawiła się coraz lepiej przygotowana do goszczenia kolarzy Turcja, mamy niedoceniany przez wielu, górzysty i słoneczny Cypr, sport rowerowy dociera też na Bliski Wschód czy do Afryki. Polskie ekipy postawiły jednak w tym roku na to co najbardziej znane i sprawdzone – swoje zgrupowania zorganizowały na Majorce.

Swoje zgrupowania na tej hiszpańskiej wyspie położonej na Morzu Śródziemnym zorganizowali zarówno w HRE Mazowsze Serce Polski, jak i w Voster ATS Team. Pogoda dopisuje, przeglądając Stravy kolarzy widać, że i nogi dobrze kręcą, zatem zostaje tylko czekać na początek sezonu. Kolarze z centralnej Polski zaczną w drugiej połowie lutego od startu w Tour of Antalya.

Co bardzo ważne to fakt, że na zdjęciach widać, że atmosfera dopisuje. Kiedy nogi dobrze kręcą, a humory są co najmniej dobre to przygotowania z pewnością mijają przyjemniej, a z nich wychodzą dobre wyniki. W zeszłym sezonie obie ekipy przekroczyły 10 zwycięstw, czy w tym będzie podobnie?

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
pch
pch

Costa Blanca to chyba nie jest Majorka?