fot. Mitchelton-Scott

Dyrektor wyścigu Vuelta a España Javier Guillén powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej zorganizowanej przez agencję Europapress, że w nieco dalszej przyszłości wyścig Madrid Challenge by La Vuelta zostanie wydłużony do pięciu lub siedmiu etapów. 

Wyścig dla kobiet Madrid Challenge by La Vuelta powstał w 2015 roku. Pierwsza jednodniowa i zarazem sprinterska edycja padła łupem Shelley Odds. W 2018 i 2019 roku wyścig wydłużono do dwóch etapów, a w tym roku po raz pierwszy składał się z trzech etapów. Wskazuje to na sukcesywny rozwój tego hiszpańskiego wyścigu, który tradycyjnie towarzyszy zakończeniu Vuelta a España.

W 2020 roku pierwszy odcinek był pagórkowaty i odbywał się wokół Toledo, na południowym-zachodzie Madrytu. Następnie odbył się krótki etap jazdy indywidualnej na czas, a na zakończenie tradycyjna runda o charakterze kryterium po stolicy Hiszpanii. W klasyfikacji generalnej drugi rok z rzędu zwyciężyła Lisa Breannuer (Ceratizit-WNT Pro).

– Trzyetapowy wyścig z tego roku stanowi solidne fundamenty pod to, aby w przyszłości – na wzór tego, co robi ASO – wydłużyć go do pięcio- lub siedmioetapowej imprezy. W ten sposób stanie się on jedną z najważniejszych imprez w kobiecym kalendarzu World Tour

– powiedział Guillén, nawiązując do tego, że ASO planuje w 2022 roku zorganizować wyścig na kształt Tour de France dla kobiet.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments