Foto: Baixauli Studio | Cxcling

Lorena Wiebes (Team Sunweb) wygrała pierwszy etap Ceratizit Madrid Challenge by La Vuelta i została liderką wyścigu. 

Mimo wielu przeciwności dzisiaj wystartowała szósta edycja Ceratizit Madrid Challenge by La Vuelta. To ostatni wyścig dla pań w tym dziwnym sezonie. Na pierwszym etapie zawodniczki musiały przejechać 82 kilometry z Toledo do Escalony. Ostatnie 500 metrów rywalizacji było “ścianką” o średnim nachyleniu 6,6 %.

Na dość ubogiej liście startowe była jedna Polka, Małgorzata Jasińska (Cronos Casa Dorada Women Cycling).

Silny wiatr z tyłu spowodował, że panie na początku jechały ze średnią 55 km/h! Głównie przez to niemożliwe było zawiązanie się udanej ucieczki.

Dopiero na 55 kilometrów przed metą dłuższą akcję zaprezentowała Mireia Benito (Massi – Tactic Women Team).

Kilka chwil później wyścig wstrzymano, ponieważ liderka i peleton zostały poprowadzone złą drogą… Na “pocieszenie” zawodniczki dostały ekstra cztery kilometry ścigania.

Po neutralizacji nadal na czele była Hiszpanka. Jednak na 35 kilometrów przed metą przebiła przednią oponę i została doścignięta przez peleton.

W kolejną akcję zabrały się Elisabet Escursell (Rio Miera – Cantabria Deporte) i Silvia Valsecchi (Bepink). Odjazd tej dwójki nie trwał jednak długo i już na 15 kilometrów przed metą ponownie na czele była duża grupa.

Po chwili wytchnienia na atak zdecydowała się Gosia Jasińska. Niestety także Polka musiała uznać wyższość peletonu. Poszczególne ekipy zaczęły się przygotowywać do wymagającego sprintu, który kończyła ścianka o długości 500 metrów i średnim nachyleniu 6,6 %.

Niestety na 2000 metrów przed metą doszło do kraksy w peletonie. W chaotycznym sprincie najlepiej odnalazła się Lorena Wiebes (Team Sunweb). Holenderka ma naprawdę dobrą końcówkę sezonu. Niedawno triumfowała na trasie AG Driedaagse Brugge-De Panne.

Kolejne miejsca zajęły Elisa Balsamo (Valcar – Travel & Service) i Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT Pro Cycling).

Wyniki pierwszego etapu:

1 LORENA WIEBES TEAM SUNWEB les 82 km en 2h00’16”
2 ELISA BALSAMO VALCAR-TRAVEL & SERVICE
3 LISA BRENNAUER CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM
4 JELENA ERIC MOVISTAR TEAM WOMEN
5 ALICE BARNES CANYON // SRAM RACING 00’03”
6 SILVIA ZANARDI BEPINK 00’04”
7 ALEXIS RYAN CANYON // SRAM RACING 00’04”
8 LAURA ASENCIO CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’04”
9 VITTORIA GUAZZINI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’04”
10 SARAH ROY MITCHELTON SCOTT 00’04”
11 ELLEN VAN DIJK TREK-SEGAFREDO 00’04”
12 LETIZIA PATERNOSTER TREK-SEGAFREDO 00’04”
13 ANNEMIEK VAN VLEUTEN MITCHELTON SCOTT 00’04”
14 LUCY VAN DER HAAR HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 00’04”
15 ELISA LONGO BORGHINI TREK-SEGAFREDO 00’04”
16 EUGENIA BUJAK ALE’BTC LJUBLJANA 00’04”
17 AUDREY CORDON RAGOT TREK-SEGAFREDO 00’04”
18 GIORGIA CATARZI BEPINK 00’04”
19 CHRISTINA SCHWEINBERGER DOLTCINI-VAN EYCK SPORT-PROXIMUS CONTINENTAL TEAM 00’04”
20 LEAH KIRCHMANN TEAM SUNWEB 00’04”
21 MINKE BAKKER DOLTCINI-VAN EYCK SPORT-PROXIMUS CONTINENTAL TEAM 00’04”
22 ELIZABETH HOLDEN BIZKAIA-DURANGO 00’04”
23 MARTA BASTIANELLI ALE’BTC LJUBLJANA 00’04”
24 BARBARA GUARISCHI MOVISTAR TEAM WOMEN 00’04”
25 SUSANA PEREZ CONEJERO RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 00’04”
26 CAMILLA ALESSIO BEPINK 00’04”
27 SARA MARTIN MARTIN SOPELA WOMEN’S TEAM 00’04”
28 MAAIKE BOOGAARD ALE’BTC LJUBLJANA 00’04”
29 MAŁGORZATA JASIŃSKA CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 00’04”
30 CHRISTA RIFFEL CANYON // SRAM RACING 00’04”
31 MARIA GIULIA CONFALONIERI CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’04”
32 LIANE LIPPERT TEAM SUNWEB 00’04”
33 JULIE LETH CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’04”
34 SANDRA ALONSO DOMINGUEZ CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 00’04”
35 URSKA PINTAR ALE’BTC LJUBLJANA 00’04”
36 GLORIA RODRIGUEZ MOVISTAR TEAM WOMEN 00’04”
37 ROTEM GAFINOVITZ CANYON // SRAM RACING 00’04”
38 HANNAH LUDWIG CANYON // SRAM RACING 00’04”
39 GEORGIA WILLIAMS MITCHELTON SCOTT 00’04”
40 EMILIE FORTIN BIZKAIA-DURANGO 00’04”
41 RACHEL NEYLAN CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 00’04”
42 SIMONA FRAPPORTI BEPINK 00’04”
43 ERI YONAMINE ALE’BTC LJUBLJANA 00’04”
44 ELLA HARRIS CANYON // SRAM RACING 00’04”
45 JULIA SOEK TEAM SUNWEB 00’04”
46 MARIEKE DE GROOT DOLTCINI-VAN EYCK SPORT-PROXIMUS CONTINENTAL TEAM 00’04”
47 SILVIA VALSECCHI BEPINK 00’04”
48 MIREIA TRIAS JORDAN MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 00’04”
49 BELEN LOPEZ MORALES MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 00’04”
50 NICOLE HANSELMANN DOLTCINI-VAN EYCK SPORT-PROXIMUS CONTINENTAL TEAM 00’04”
51 MARTA CAVALLI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’04”
52 ALESSIA VIGILIA CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 00’04”
53 BARBARA MALCOTTI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’04”
54 ALICIA GONZALEZ BLANCO MOVISTAR TEAM WOMEN 00’04”
55 KATRINE AALERUD MOVISTAR TEAM WOMEN 00’04”
56 ALBA TERUEL RIBES MOVISTAR TEAM WOMEN 00’04”
57 SARAH RIJKES CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’04”
58 LARA VIECELI CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’04”
59 MIEKE KRÖGER HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 00’04”
60 JESSICA ALLEN MITCHELTON SCOTT 00’04”
61 JESSICA ROBERTS MITCHELTON SCOTT 00’04”
62 VITA HEINE HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 00’04”
63 CHIARA CONSONNI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’04”
64 ILARIA SANGUINETI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’04”
65 JANNEKE ENSING MITCHELTON SCOTT 00’04”
66 PAULA DIAZ LOPEZ RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 03’35”
67 CLAIRE STEELS SOPELA WOMEN’S TEAM 05’55”
68 CAROLINA ESTEBAN FERNANDEZ RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 05’55”
69 LYDIA IGLESIAS BARES CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 05’57”
70 VANIA CANVELLI BEPINK 05’57”
71 MIREIA BENITO PELLICER MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 05’57”
72 GABRIELLE PILOTE-FORTIN MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 05’57”
73 ANNA TREVISI ALE’BTC LJUBLJANA 05’57”
74 EMMA ORTIZ BONILLA SOPELA WOMEN’S TEAM 06’21”
75 MARTINA MORENO MONTEYS MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 09’13”
76 ARIANA GILABERT VILAPLANA BIZKAIA-DURANGO 09’13”
77 PATRICIA ORTEGA RUIZ MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 09’13”
78 LAURA TENORIO HERRERO RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 09’21”
79 ELISABET ESCURSELL VALERO RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 00’04”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 LORENA WIEBES TEAM SUNWEB en 2h00’01”
2 ELISA BALSAMO VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’05”
3 LISA BRENNAUER CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’10”
4 JELENA ERIC MOVISTAR TEAM WOMEN 00’15”
5 ALICE BARNES CANYON // SRAM RACING 00’18”
6 SILVIA ZANARDI BEPINK 00’19”
7 ALEXIS RYAN CANYON // SRAM RACING 00’19”
8 LAURA ASENCIO CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’19”
9 VITTORIA GUAZZINI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’19”
10 SARAH ROY MITCHELTON SCOTT 00’19”
11 ELLEN VAN DIJK TREK-SEGAFREDO 00’19”
12 LETIZIA PATERNOSTER TREK-SEGAFREDO 00’19”
13 ANNEMIEK VAN VLEUTEN MITCHELTON SCOTT 00’19”
14 LUCY VAN DER HAAR HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 00’19”
15 ELISA LONGO BORGHINI TREK-SEGAFREDO 00’19”
16 EUGENIA BUJAK ALE’BTC LJUBLJANA 00’19”
17 AUDREY CORDON RAGOT TREK-SEGAFREDO 00’19”
18 GIORGIA CATARZI BEPINK 00’19”
19 CHRISTINA SCHWEINBERGER DOLTCINI-VAN EYCK SPORT-PROXIMUS CONTINENTAL TEAM 00’19”
20 LEAH KIRCHMANN TEAM SUNWEB 00’19”
21 MINKE BAKKER DOLTCINI-VAN EYCK SPORT-PROXIMUS CONTINENTAL TEAM 00’19”
22 ELIZABETH HOLDEN BIZKAIA-DURANGO 00’19”
23 MARTA BASTIANELLI ALE’BTC LJUBLJANA 00’19”
24 BARBARA GUARISCHI MOVISTAR TEAM WOMEN 00’19”
25 SUSANA PEREZ CONEJERO RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 00’19”
26 CAMILLA ALESSIO BEPINK 00’19”
27 SARA MARTIN MARTIN SOPELA WOMEN’S TEAM 00’19”
28 MAAIKE BOOGAARD ALE’BTC LJUBLJANA 00’19”
29 MAŁGORZATA JASIŃSKA CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 00’19”
30 CHRISTA RIFFEL CANYON // SRAM RACING 00’19”
31 MARIA GIULIA CONFALONIERI CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’19”
32 LIANE LIPPERT TEAM SUNWEB 00’19”
33 JULIE LETH CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’19”
34 SANDRA ALONSO DOMINGUEZ CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 00’19”
35 URSKA PINTAR ALE’BTC LJUBLJANA 00’19”
36 GLORIA RODRIGUEZ MOVISTAR TEAM WOMEN 00’19”
37 ROTEM GAFINOVITZ CANYON // SRAM RACING 00’19”
38 HANNAH LUDWIG CANYON // SRAM RACING 00’19”
39 GEORGIA WILLIAMS MITCHELTON SCOTT 00’19”
40 EMILIE FORTIN BIZKAIA-DURANGO 00’19”
41 RACHEL NEYLAN CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 00’19”
42 SIMONA FRAPPORTI BEPINK 00’19”
43 ERI YONAMINE ALE’BTC LJUBLJANA 00’19”
44 ELLA HARRIS CANYON // SRAM RACING 00’19”
45 JULIA SOEK TEAM SUNWEB 00’19”
46 MARIEKE DE GROOT DOLTCINI-VAN EYCK SPORT-PROXIMUS CONTINENTAL TEAM 00’19”
47 SILVIA VALSECCHI BEPINK 00’19”
48 MIREIA TRIAS JORDAN MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 00’19”
49 BELEN LOPEZ MORALES MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 00’19”
50 NICOLE HANSELMANN DOLTCINI-VAN EYCK SPORT-PROXIMUS CONTINENTAL TEAM 00’19”
51 MARTA CAVALLI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’19”
52 ALESSIA VIGILIA CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 00’19”
53 BARBARA MALCOTTI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’19”
54 ALICIA GONZALEZ BLANCO MOVISTAR TEAM WOMEN 00’19”
55 KATRINE AALERUD MOVISTAR TEAM WOMEN 00’19”
56 ALBA TERUEL RIBES MOVISTAR TEAM WOMEN 00’19”
57 SARAH RIJKES CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’19”
58 LARA VIECELI CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00’19”
59 MIEKE KRÖGER HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 00’19”
60 JESSICA ALLEN MITCHELTON SCOTT 00’19”
61 JESSICA ROBERTS MITCHELTON SCOTT 00’19”
62 VITA HEINE HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 00’19”
63 CHIARA CONSONNI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’19”
64 ILARIA SANGUINETI VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00’19”
65 JANNEKE ENSING MITCHELTON SCOTT 00’19”
66 ELISABET ESCURSELL VALERO RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 00’19”
67 PAULA DIAZ LOPEZ RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 03’50”
68 CLAIRE STEELS SOPELA WOMEN’S TEAM 06’10”
69 CAROLINA ESTEBAN FERNANDEZ RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 06’10”
70 LYDIA IGLESIAS BARES CRONOS-CASA DORADA WOMEN CYCLING 06’12”
71 VANIA CANVELLI BEPINK 06’12”
72 MIREIA BENITO PELLICER MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 06’12”
73 GABRIELLE PILOTE-FORTIN MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 06’12”
74 ANNA TREVISI ALE’BTC LJUBLJANA 06’12”
75 EMMA ORTIZ BONILLA SOPELA WOMEN’S TEAM 06’36”
76 MARTINA MORENO MONTEYS MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 09’28”
77 ARIANA GILABERT VILAPLANA BIZKAIA-DURANGO 09’28”
78 PATRICIA ORTEGA RUIZ MASSI-TACTIC WOMEN TEAM 09’28”
79 LAURA TENORIO HERRERO RIO MIERA-CANTABRIA DEPORTE 09’36”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments