fot. Drops Cycling Team

Dobra wiadomość napłynęła z brytyjskiej sceny kolarskiej. Kobieca drużyna Drops Cycling Team pozyskała dwóch nowych partnerów – markę odzieżową Le Col oraz producenta komfortowych materacy i poduszek TEMPUR. W związku z tym w sezonie 2021 jej pełna nazwa będzie brzmiała Drops-Le Col. 

Dołączenie do współpracy dwóch nowych sponsorów pozwala drużynie Drops Cycling Team kreślić dość odważne plany na najbliższe sezony. W kolejnym chce skoncentrować się na rozwijaniu młodych talentów, zaś w 2022 planuje uzyskać licencję World Tour.

– Nasza wizja przyszłości pozostaje bardzo ambitna, tj. zostawić ślad w sporcie na absolutnie najwyższym poziomie. Chcemy inspirować innych tym, co robimy – zarówno na rowerze, jak i poza nim. Posiadanie dodatkowych sponsorów jak Le Col i TEMPUR nie tylko zapewnia naszym zawodniczkom, że będą jeździły w wysokiej jakości strojach, ale także to, iż będą miały do czynienia z produktami najwyższej jakości w czasie odpoczynku i regeneracji. Wspólnie chcemy otrzymać licencję World Tour w 2022 roku

– powiedział dyrektor drużyny Bob Varney.

W oświadczeniu prasowym czytamy, że firma Le Col podwoiła swój wkład w drużynę w stosunku do minionego sezonu. Przypomnijmy bowiem, że w 2020 roku to właśnie ta brytyjska marka produkująca stroje kolarskie ubierała ekipę Drops, projektując jej wyróżniające się koszulki z pionowymi paskami w kolorach turkusowym, niebieskim, różowym oraz fioletowym.

Nie zabrakło również aluzji do zamknięcia drużyny Paula Ka, sponsorowanej przez francuską firmę odzieżową, która nie wywiązała się ze zobowiązań i zespół musiał zostać zamknięty. Kierownictwo Drops Cycling Team „jest zdeterminowane, by dawać przykład i nadawać ton kobiecemu kolarstwu, podczas gdy inni nie dają rady”.

Drużyna Drops Cycling powstała w 2016 roku i od tamtego czasu jest jednym z najciekawszych projektów dla młodych zawodniczek, nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale również z innych krajów.

W minionym tygodniu zamknięto skład, w którym znalazło się czternaście kolarek. Dwuletni kontrakt podpisano z Brytyjką Dani Christmas, która przeszła z Lotto-Soudal. Ponadto skład tworzą zawodniczki z Norwegii, Szwecji, Niemiec oraz Holandii.

Poprzedni artykułWout Van Aert i Remco Evenepoel powalczą z Romelu Lukaku
Następny artykułWyścig Madrid Challenge by La Vuelta zostanie w przyszłości wydłużony
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments