Foto: Alex Broadway / ASO

Kolarstwo zdominowało plebiscyt na najlepszego sportowca Belgii. W gronie nominowanych są: Wout Van Aert i Remco Evenepoel wśród mężczyzn, a także Lotte Kopecky wśród kobiet.

Plebiscyt organizowany jest przez belgijski Sportpress, a jego bohaterów wybiorą dziennikarze należący do Stowarzyszenia Belgijskich Dziennikarzy Sportowych oraz zasłużeni sportowcy.

W zeszłym roku zwycięzcą wśród mężczyzn został Remco Evenepoel, który pokonał dwójkę kolarzy – Wouta Van Aerta i Victora Campenaertsa. Teraz wiemy już, że podium nie będzie wewnątrzkolarską sprawą, bo wśród trójki nominowanych oprócz Van Aerta i Evenepoela znalazł się piłkarz – Romelu Lukaku, który świetnie odnalazł się w Interze Mediolan i w ubiegłym sezonie znacząco przyczynił się do zdobycia przez nowy zespół drugiego miejsca w Serie A.

Natomiast w gronie nominowanych kobiet znalazła się tylko jedna kolarka – Lotte Kopecky, która po ostatnim sezonie zamieniła Lotto Soudal na Liv Racing (w tym sezonie CCC-Liv). Podwójna mistrzyni Belgii w kolarstwie szosowym zmierzy się z dwiema koszykarkami grającymi w WNBA – Julie Allemand i Emmą Meesseman. O tym, która z nich otrzyma tytuł sportowca roku dowiemy się na oficjalnej gali, która odbędzie się 18 grudnia.