Foto: Movistar

Wszystko wskazuje na to, że po miesiącach starań najlepszy młodzieżowiec Giro d’Italia 2013 w końcu znalazł nowy zespół. Wiadomo jednak, że będzie to ekipa zdecydowanie słabsza niż Movistar.

O tym, że Kolumbijczyk po tym sezonie opuści Europę, wiadomo było już od wielu miesięcy. Choć jeszcze w kwietniu kolarz mówił, że marzy o tym, by zakończyć karierę w Movistar Team, to szybko okazało się, że hiszpański zespół ma nieco inny pogląd na tę sytuację i nie zamierza przedłużać z nim kontraktu, a na jego usługi nie są chętne również inne ekipy najwyższej dywizji.

Jego ostatnim występem w jasnoniebieskiej koszulce Movistaru był lutowy Tour Colombia 2.1. Swoją siedzibę w Kolumbii mieć ma także nowy zespół Kolumbijczyka, który wczoraj potwierdził na swoim Twitterze, że faktycznie znalazł już pracodawcę na kolejny sezon.

W przyszłym roku, dzięki pomocy Boga, będę kontynuował przygodę z kolarstwem w nowych barwach

– czytamy.

Co prawda Kolumbijczyk nie podał żadnych danych swojego nowego zespołu, ale dziennikarze Ciclismo Internacional dotarli już do informacji, z których wynika, że kolejny rok spędzi on w ojczyźnie.

To mogłoby wskazywać na Colombia Tierra de Atletas – ekipę, którą w tym sezonie można było zobaczyć m.in. w Trittico Lombardo, Giro dell’Emilia oraz Coppa Sabatini, a od 12 miesięcy jej zawodnikiem jest znany z worldtourowego peletonu rówieśnik Betancura – Darwin Atapuma – jedna z gwiazd Tour de Pologne 2013. Czy zwycięzca Paryż-Nicea z 2014 roku do niego dołączy? A może wybierze jeden z pozostałych czterech kolumbijskich zespołów kontynentalnych? Prawdopodobnie zostanie to ogłoszone już niebawem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments