Foto: La Tropicale Amissa Bongo

Niestety planowana w dniach 18-24 stycznia 16. edycja wyścigu etapowego La Tropicale Amissa Bongo (2.1) została przesunięta ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19.

Wyścig w Gabonie rok do roku przyciąga na start najlepszych afrykańskich kolarzy oraz kilka drużyn z grona ProTeams. W styczniu bieżącego roku w La Tropicale Amissa Bongo ścigały się takie ekipy, jak między innymi: jeden zespół WorldTeams – Cofidis, Solutions Crédits, Team Total Direct Energie oraz NIPPO DELKO One Provence. Niestety nie wiemy, jak to będzie wyglądać w 2021 roku. Organizatorzy całego wydarzenia poinformowali na stronie internetowej wyścigu, że wraz z władzami w Gabonie postarają się znaleźć nowy termin na odbycie się wyścigu.

W nadchodzących tygodniach i miesiącach będziemy szczególnie zwracać uwagę na rozwój pandemii koronawirusa, aby wspólnie z władzami znaleźć możliwość bezpiecznego zorganizowania 16. edycji La Tropicale Amissa Bongo, która mogłaby się odbyć w bardziej obiecującym terminie w 2021 roku

– czytamy w komunikacie prasowym.

W ostatniej edycji wyścigu triumfował Francuz Jordan Levasseur (Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole) przed Erytrejczykiem Natnaelem Tesfatsionem, który od sezonu 2021 będzie się ścigać w barwach Androny Giocatolli-Sidermec.

Poprzedni artykułNowy smar CeramicSpeed UFO DRIP
Następny artykułFilippo Ganna: „Czułem się, jakbym miał połamane wszystkie kości”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments