W środę podczas video konferencji z przedstawicielami organizatorów wyścigów, drużyn i organizacji reprezentujących interesy kolarzy, uzgodniono nowy kalendarz Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). 

Wszystkie wyścigi z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) są zawieszone do 1 sierpnia. Na weekend 22-23 sierpnia zaplanowano krajowe mistrzostwa, zaś od 29 sierpnia do 20 września Tour de France. Oznacza to, że największy wyścig w Polsce Tour de Pologne, który pierwotnie zaplanowany był pomiędzy 5 a 11 lipca, odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia.

Jak powiedział dziś dyrektor Tour de Pologne, tegoroczna edycja będzie skrócona z siedmiu do pięciu etapów.

„Dużo się dzieje w ostatnich dniach. Sport powoli wstaje, budzi się z tego przymusowego snu. UCI przygotowuje nowy kalendarz. Nagle wyścigi z całego sezonu muszą się rozegrać za trzy miesiące. Od sierpnia do października, z odrobiną listopada. Rozmawiamy razem. Wszyscy. Organizatorzy, rowerzyści, UCI, telewizory, sponsorzy. Nie ma wielu osobników, jest jedna jazda na rowerze. Jest solidarność.

Wiele wyścigów zostanie skróconych, pozwalając na odbywanie innych. Pozwala nam na powrót do wiosennej klasyki jesienią. Bo tęsknimy za Milano – San Remo, Flandrii i Paryża – Roubaix. Tęsknimy za nimi wszystkimi.

Tour de Pologne 2020 również będzie wyjątkowe. Jeśli nic się nie zmieni to w sierpniu będziemy mieli 5 etapów. Pracujemy nad poprawkami trasy, która była gotowa na 7 dni ścigania. Ale nikt nie narzeka. Jeździmy w jednej lidze. Liga Mistrzów. I chcemy, żeby jazda rowerem wyszło mocna. Wierzymy, że wkrótce w większości krajów, w tym w Polsce Koronawirus będzie na odwrót, a zakazy imprez sportowych zostaną zniesione.

Bądźcie z nami w sierpniu. Zobaczymy jak: czy przy trasie, z okien czy przed telewizorami. Ale bądź tam. To jest ważne”.

Ostateczna decyzja dotycząca daty 77 edycji Tour de Pologne ma być podana przez UCI w ciągu najbliższych kilku tygodni. Przypominamy, że tegoroczny Tour de Pologne wystartuje z Warszawy, metę zaplanowano w Krakowie. Wyścig w bieżącym roku chce uczcić 100-lecie urodzin papieża Jana Pawła II.

Oznacza to także, że najbardziej popularny szosowy wyścig dla amatorów – Tour de Pologne Amatorów, należący do serii wyścigów Orlen Lang Team Race, który planowany był na 10 lipca, zostanie przełożony na sierpień. Cała trasa będzie liczyć 60 kilometrów, co nie jest długim dystansem, ale suma przewyższeń ok. 1300 metrów robi wrażenie. Szczegóły dotyczące trasy znajdziecie > tutaj.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments