fot. Bianchi

Organizator Giro d’Italia – firma RCS Sport – podpisała trzyletnią umowę z renomowanym włoskim producentem rowerów – marką Bianchi. Od teraz, gdy kolarz biorący udział, w którymś z wyścigów należących do RCS po defekcie lub kraksie będzie chciał skorzystać z neutralnego roweru, wsiądzie na charakterystyczną miętową „maszynę” producenta z Mediolanu.

Trzyletni kontrakt firmy RCS Sport oznacza, że od teraz Bianchi będzie zaopatrywała w produkty swojej marki nie tylko Wyścig dookoła Włoch, ale także inne należące do tego organizatora, jak między innymi Il Lombardia czy UAE Tour, rozgrywany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  

Znamienne jest ogłoszenie rozpoczęcia współpracy między tymi dwoma podmiotami, ściśle osadzonymi we włoskiej gospodarce i kulturze, teraz, w czasie walki z pandemią koronawirusa. Jak podkreślił Fabrizio Scalzotto, szef Bianchi, ma to dodać otuchy i wzbudzić nadzieję kolarzy i sympatyków tego sportu.

– Rozpoczęcie tej współpracy teraz, gdy mamy do czynienia z bardzo niepewnymi czasami, wskazuje, że mimo to planujemy przyszłość. Bardzo się cieszę z podpisania umowy właśnie z Bianchi, włoską marką z Włoch, z Mediolanu, gdzie swoją siedzibę także ma RCS Sport. Historia Bianchi jest historią kolarstwa, tak jak historia organizowanych przez nas wyścigów. Jestem pewien, że nasza współpraca będzie korzystna dla obu stron

– powiedział Paolo Bellino, szef RCS Sport.  

Specjalnie z tej okazji stworzono nową, limitowaną edycję rowerów. Śnieżnobiałą “maszynę” Ario-Bianco okrzyknięto „rowerem odrodzenia”. Na dolnych widełkach ramy roweru umieszczono włoską tricolore. Model „dla ludzi, którzy nigdy nie przestają marzyć” będzie dostępny w sklepie internetowym Bianchi tylko od 15 kwietnia do 10 maja. 

fot. Bianchi

– Wierzymy, że ten rower – używany zarówno podczas wyścigów, jak i poza nimi, będzie kluczowy do wznowienia normalnego życia po Covid-19. Giro jest czymś więcej niż tylko kolarskim wyścigiem, to jest fenomen kulturowy. To właśnie dlatego ogłaszamy rozpoczęcie tej współpracy teraz, kiedy Włochy potrzebują bodźca, aby wrócić na rowery

– powiedział Scalzotto.

Firma Bianchi powstała w 1885 roku, co oznacza, że jest najstarszą rowerową marką na świecie. Na jej rowerach ścigały się i odnosiły sukcesy takie legendy włoskiego (i nie tylko) kolarstwa jak Fausto Coppi czy Marco Pantani, a teraz z jej usług korzysta jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych kolarskich drużyn na świecie Jumbo-Visma, na czele ze zwycięzcą hiszpańskiej Vuelty Primožem Rogličem. Rowery Bianchi słyną z wyróżniających się projektów, stylu i smaku. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments