fot. Lang Team

Choć mamy dopiero mikołajki, Lang Team rozpoczął już zapisy na Tour de Pologne amatorów 2020. Jednocześnie poznaliśmy szczegóły imprezy.

Jak informowaliśmy wczoraj, przyszłoroczny wyścig Tour de Pologne amatorów będzie częścią Orlen Lang Team Race, stworzonego z trzech odrębnych imprez organizowanych przez Lang Team. Jak można się spodziewać, zdecydowanie najbardziej prestiżowa będzie impreza w Bukowinie Tatrzańskiej, organizowana od dobrych kilku lat. Dodajmy, że Tour de Pologne amatorów to najbardziej popularny wyścig wśród czytelników naszosie.pl.

Co więcej, poznaliśmy już trasę podhalańskiej imprezy. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, amatorzy zmierzą się z bardzo trudnymi i stromymi podjazdami. Po wyjeździe Bukowiny Tatrzańskiej kolarze pomkną w dół do Jurgowa, aby rozpocząć wspinaczkę pod Ścianę Harnaś, którą organizatorzy zaplanowali na 10 kilometrze. Następnie przez Łapsze Wyżne, Trybsz, Gronków, Szaflary, Biały Dunajec dojadą do kolejnego, mocno wchodzącego w nogi podjazdu – Ściany Bukowina (46 kilometr). Zaraz za tym podjazdem “poprawka” pod Rusiński Wierch, zjazd i… kulminacyjny moment na trasie – końcowa wspinaczka na metę do Bukowiny Tatrzańskiej. To tam najczęściej decydują się losy Tour de Pologne zawodowców.

Cała trasa będzie liczyć 60 kilometrów, co nie jest długim dystansem, ale suma przewyższeń ok. 1300 metrów robi wrażenie.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w wyścigu, zapisy rozpoczęły się już na stronie www.tourdepologneamatorow.pl. Rywalizacja zapowiada się znakomicie, więc zapraszamy do walki, by sprawdzić swoje limity!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments