fot. CCC Development Team

Savva Novikov to ostatni zawodnik, który zasili szeregi CCC Development Team w sezonie 2020. Pochodzący z Rosji kolarz podpisał kontrakt na dwa lata.

Novikov kolarstwem zainteresował się dzięki ojcu i szybko poczuł, że to sport dla niego. Na swoim koncie ma medal torowych mistrzostw Europy, ale to z kolarstwem szosowym wiąże swoją przyszłość.

W minionym sezonie Savva pokazał swoją siłę, wygrywając etap na Turul Romaniei i wyścig Tour of Iran

– powiedział Robert Krajewski, prezes i dyrektor sportowy CCC Development Team.

To zawodnik, który potrafi jeździć w górach, ale będzie także solidnym wzmocnieniem naszej ekipy w sprinterskich końcówkach

– dodał Krajewski.

Cieszę się, że trafiłem do zespołu CCC Development Team. To dla mnie duża szansa na rozwój i zdobycie nowego doświadczenia

opowiadał Novikov.

Nie mogę się doczekać pierwszych startów. Jestem przekonany, że wraz z chłopakami będziemy tworzyć zgrany team i powalczymy o niejedno zwycięstwo.

Savva Novikov
data urodzenia: 27.07.1999
specjalizacja: góral
kontrakt z CCC Development Team na sezony 2020–2021

Savva, jak zaczęła się twoja przygoda z kolarstwem?

Mój ojciec był kolarzem i bardzo chciałem pójść w jego ślady. W wieku 11 lat postanowiłem porzucić piłkę nożną i spróbować swoich sił w kolarstwie. Pojechałem na pierwszy trening rowerowy, nie przejechałem wtedy wiele kilometrów, ale wiedziałem, że to jest to, co chcę robić. Od początku radziłem sobie dość dobrze na wyścigach, co motywowało mnie do dalszej pracy i tak zostałem w kolarstwie.

Masz swojego idola?

Nie mam. Jest wielu sportowców, których podziwiam za ich wysiłek i determinację w dążeniu do celu. Staram się brać z nich dobry przykład i korzystać z rad, jakich udzielają. Wierzę, że ciężka i systematyczna praca to przepis na bycie mistrzem.

W jakim terenie czujesz się najlepiej?

Myślę, że jazda w górach jest moim atutem. Najbardziej lubię długie podjazdy, gdzie z każdym kilometrem czuję się coraz lepiej i mogę pokazać swoją siłę. Kocham to, co robię i tak naprawdę czerpie przyjemność z każdego wyścigu. Zawsze daję z siebie wszystko, a to daje mi satysfakcję z wykonanej pracy.

Swoje predyspozycje do jazdy w górach pokazałeś w ubiegłym roku podczas Turul Romaniei. Jaki był dla ciebie miniony sezon?

Sezon 2019 rozpocząłem serią wyścigów w Portugalii i Hiszpanii. Pierwsza część roku  nie była zła, ale oczekiwałem od siebie nieco więcej. Do kolejnych startów podszedłem jeszcze bardziej zmotywowany, a to zaowocowało brązowym medalem młodzieżowych mistrzostw Europy na torze. Jednak największym sukcesem była dla mnie wygrana na królewskim etapie Turul Romaniei i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kilkanaście dni później równie dobrze czułem się na Tour of Iran, gdzie zdobyłem etap i klasyfikację generalną. Mogę powiedzieć, że był to bardzo udany sezon dla mnie.

Czego oczekujesz po swoim pierwszym sezonie w CCC Development Team?

Jestem bardzo podekscytowany na myśl o zbliżającym się sezonie. To dla mnie nowe doświadczenie i wyzwania. Już w zeszłym roku widziałem profesjonalność drużyny CCC Development Team i bardzo się cieszę, że mogę być jej częścią. Solidnie pracowałem przez zimę i  w nadchodzącym sezonie chcę pokazać maksimum swoich możliwości i dać jak najwięcej od siebie. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments