fot. CCC Development Team

Savva Novikov, który w tym sezonie był kolarzem CCC Development Team podpisał roczny kontrakt z nową drużyną ProTeams – Equipo Kern Pharma.

Rosjanin, choć miał umowę z ekipą CCC Development Team, nie przejechał w jej barwach żadnego wyścigu na szosie. Startował jedynie w mistrzostwach Rosji (jako Region Tula), a później w tureckich imprezach, w których występował w koszulkach reprezentacji kraju oraz ekip Justiniano Hotel Regional i Marathon Tula Cycling Team. W barwach CCC ścigał się tydzień temu w torowych mistrzostwach Rosji, w których zdobył srebrny medal w omnium.

Savva Novikov w karierze ma wiele dobrych wyników. Zwyciężył w Tour of Iran i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Turul Romaniei. W obu wyścigach triumfował na pojedynczym etapie. W 2016 roku był jedenasty w prestiżowym Giro della Lunigiana.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Equipo Kern Pharma. To idealny krok dla mojej przyszłości. Drużyna w przyszłym roku będzie miała status ProTeam, więc będę mógł mieć fajny kalendarz startowy. Opisałbym siebie, jako wszechstronnego górala. Chcę rozwijać się w kierunku jazdy na klasyfikacje generalne wyścigów, jak Chris Froome czy Alberto Contador, i walczyć o zwycięstwa w Wielkich Tourach. Nie mogę się doczekać startu w takich wyścigach, jak Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco lub… Vuelta a Espana

– mówił cytowany przez biuro prasowe nowej ekipy Novikov.


Savva Novikov jest piątym kolarzem, który podpisał kontrakt na przyszły sezon z Equipo Kern Pharma. Oprócz niego do hiszpańskiej drużyny dołączą Vojtech Repa, Raul Garcia, Crrlos Garcia, Jordi Lopez i Diego Lopez.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments