CCC Development Team

Petr Kelemen jest kolejnym kolarzem CCC Development Team, który znalazł sobie nowy zespół. W przyszłym sezonie Czech będzie występował w Elkov-Kasper.

Kelemen jest już kolejnym zawodnikiem, który nie zamierzał czekać na wyjaśnienie się niepewnej przyszłości CCC Team. Wcześniej z drużyny odeszli: Savva Novikov, Michał Gałka, Szymon Krawczyk, Szymon Tracz, Dominik Górak i mistrz Polski – Stanisław Aniołkowski.

Czech był jednym z ciekawszych zawodników w grupie. Choć 20 lat skończył dopiero w listopadzie, to w tym sezonie zanotował kilka niezłych występów w polskich wyścigach (choćby 8. miejsce w Dookoła Mazowsza). Wystąpił także w Sibiu Tour (12. miejsce w „generalce”), a także został srebrnym medalistą młodzieżowych mistrzostw Czech w jeździe indywidualnej na czas.

Jego nową ekipą będzie Elkov Kasper – druga drużyna europejskiej dywizji kontynentalnej (pierwsze jest Mazowsze Serce Polski). Czech już nie może się doczekać rozpoczęcia przygody z nową ekipą, w której spotka wielu doświadczonych kolarzy.

Wierzę, że zdobędę tam mnóstwo doświadczenia, bo wraz z Kubą Toupalikiem [inny nowy nabytek Elkov – przyp.red.] będziemy najmłodszymi kolarzami w tej grupie. Będę jeździł razem z Aloisem Kankovskim [wielokrotny zwycięzca polskich wyścigów, takich jak Memoriał Andrzeja Trochanowskiego i Dookoła Mazowsza – przyp.red.] i Janem Bartą [były zawodnik BORA-hansgrohe, uczestnik wielkich tourów – przyp.red.], od których mogę się dużo nauczyć. Jako druga najlepsza ekipa dywizji kontynentalnej będziemy mieć wstęp na wiele ciekawych wyścigu. Jako zawodnik Elkov będę mógł znacznie częściej trenować w grupie. Poza tym łatwiejsza powinna być także komunikacja – z mojego domu zdecydowanie bliżej jest do Hradec Kralove niż do Polkowic

– mówił młody zawodnik czeskiemu Road Cycling.

W swojej nowej ekipie oprócz wspomnianych wcześniej Barty i Kankovskiego spotka m.in.: Michaela Kukrle – zwycięzcę wyścigu Dookoła Mazowsza, a także byłego zawodnika CCC Sprandi – Michaela Schlegela. W zeszłym roku kolarzem czeskiej grupy był także Frantisek Sisr (w CCC w latach 2017-18), ale niestety w związku z problemami zdrowotnymi Czech w wieku 27 lat zakończył kolarską karierę i zostanie przy ekipie jako mechanik.

Skład drużyny Ellkov-Kasper na sezon 2021

Adam Toupalík, Jakub Otruba, Dominik Neuman, Michal Schlegel, Matej Zahalka, Michael Kukrle, Alois Kankovsky, Jan Barta, Petr Kelemen i Jakub Toupalík.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments