Były kolarz CCC Development Team zakotwiczył w szwajcarskiej drużynie kontynentalnej.

21- letni Czech w 2020 roku był zawodnikiem polskiej ekipy CCC Development Team. W jej barwach zajął trzecie miejsce na „czasówce” Dookoła Mazowsza. Wywalczył także srebrny medal mistrzostw kraju w jeździe na czas młodzieżowców.

Później przeniósł się do Elkov – Kasper, gdzie także pokazywał się z dobrej strony. Po raz kolejny zanotował świetny występ na wyścigu Dookoła Mazowsza, gdzie na ostatnim etapie wywalczył drugie miejsce.

Kelemen jest jednym z nowych nabytków Swiss Racing Academy. Oprócz niego kontrakt podpisali: Alex Baudin, Filippo Colombo, Sean Flynn, Jakob Klahre, Lorenzo Rinaldi i Loris Trastour. Z tej drużyny wywodzą się między innymi Stefan Bissegger i Mauro Schmid.

Poprzedni artykułElia Viviani: „Pozbyłem się wszystkich swoich wątpliwości i niepewności”